Argëtim – Page 98 – Lajmi.net

Aktuale

Kur qeni shkel rregullat e shtëpisë

Shikojeni këtë qen të \'keq\' të hidhet vjedhurazi mbi shtratin të cilin e ka të ndaluar dhe fillon të rrotullohet në të....

14 June, 2014Lexo më shumë

Kryetari i Bashkisë së San Marinos në Kaliforni kapet duke e hedhur jashtëqitjen e qenit në kopshtin e rivalit të tij

Dennis Kneier, Kryetari i Bashkisë së San Marinos në Kaliforni, i cili nuk zotëron ndonjë qen, ka kërkuar falje pasi kishte hedhur jashtqitjen e qenit në oborrin e një aktivisti....

12 June, 2014Lexo më shumë

Dashuri apo çmenduri? 31 vjeçari me të dashurën e tij 91 vjeçare

I vetëquajtur \'gjahtar\' i grave të moshuara, Kyle Jones thotë se ai nuk ka dalur asnjëherë me ndonjë grua të moshës së tij, porse preferon vëmendjen e pensionisteve....

6 June, 2014Lexo më shumë

Kampionati botëror sjell disa nga stilet më bizare të mjekrës dhe mustaqeve

Kampionati botëror i mjekrës dhe mustaqeve është mbajtur në Leinfelden-Echterdingen të Gjermanisë ku kanë marrë pjesë burra me stile mjaft mbresëlënëse....

1 June, 2014Lexo më shumë

Hoteli i bërë tërësisht prej kripës

Ky hotel Bolivian është ndërtesa më e madhe e bërë prej kripës, madje edhe mobiljet janë të bëra nga blloqe prej kripe....

1 June, 2014Lexo më shumë

Dhia, me biçikletë nëpër qytet!

Nuk ka shumë informacione lidhur me këtë video incizim, por duhet pranuar që diçka e tillë shumë rrallë mund të shihet. ...

30 May, 2014Lexo më shumë

Artisti hëngri ijën e tij

Alexander Selvik wengshoel kishte bindur mjekët që ta mbaj kockën e tij të deformuar pasi e kishte zëvendësuar atë....

28 May, 2014Lexo më shumë

Koreja e Jugut me parkingje më të gjera për femrat

Koreja e Jugut ka prezantuar vendet e parkimit për femra të cilët janë 20 centimetra më të gjerë dhe të përshkruara me ngjyrë rozë....

28 May, 2014Lexo më shumë

Kazanova 5 vjeçar me tre të dashura

Videoja e titulluar \'Telashet e fëmijës\', ishte postuar në YouTube ku ka grumbulluar më shumë se dy milion shikime në vetëm tre ditë....

27 May, 2014Lexo më shumë

Hedh në shitje fjalën \”The\” të shkruar në një copë letre në eBay, pranon oferta deri në 93 dollar

Një përdorues i eBay nga Sydney i Australisë ka nxjerrë në shitje një copë letre të grisur me fjalën \'The\' të shkruar në të dhe deri më tani ka pranuar oferta deri në 93 dollar....

24 May, 2014Lexo më shumë

Burri përjeton dhimbjet e lindjes

Pasi kishte humbur një sfidë të Heart FM, prezantuesi i kësaj radioje Tom Evans është dashur të përjetoj dhimbjet që i\'u shkaktohen femrave gjatë lindjes me anë të një simulatori....

24 May, 2014Lexo më shumë

Venecia arrin në Kinë

Një sipërmarrës në Kinë ka shpenzuar 197 milion europër ndërtimin e një qendre tregtare e cila duket si Venecia....

23 May, 2014Lexo më shumë

Restauranti indian përdor fluturake për shpërndarjen e picave

Një piceri në Mumbai përdorë një fluturake të vogël për t\'ia dërguar porosinë konsumatorit gati 2 kilometra larg në çatinë e një rrokaqielli, të cilët planifikojnë që dërgesat ajrore të jenë një gjë normale brenda katër viteve....

23 May, 2014Lexo më shumë

Djaloshi me gjinjë femre

Ndonjëherë, por vetëm ndonjëherë, interneti mund të jetë një vend i bukur....

21 May, 2014Lexo më shumë

\’Selfie\’-t më epike ndonjëherë

Alex Chacon udhëtoi më shumë se 200,000 kilometra gjatë 600 ditëve, nga majat e maleve e deri në fundin e detit....

21 May, 2014Lexo më shumë

Legjendat angleze të futbollit të gdhendura në kikirikët brazilian

Këto fotografi tregojnë legjendat e famshme të futbollit anglez të gdhendura me kujdes në kikirikët brazilian....

21 May, 2014Lexo më shumë

Djaloshi i ri hedh topin 36 metra larg dhe arrin ta zë atë, merrë ftesë nga NFL

Videoja e Gary Haynes ku ai shihet teksa e hedhë topin larg 36 metra dhe arrin ta zë atë është shpërndarë më shumë se 400,000 herë pasi e ka postuar atë në Vine....

19 May, 2014Lexo më shumë

\’Parkon\’ veturën e saj mbi katër motoçikleta përballë klinikës së syrit

Kalimtarët kanë mbetur të habitur kur një veturë e llojit Citroen është lënë e parkuar mbi katër motoçikleta në rrugën prestigjioze Harley Street në Westminster të Londrës....

19 May, 2014Lexo më shumë

Macja-Merimangë

Kjo mace me të vërtetë mund të bëj çdo gjë që një merimangë mund të bëj, ajo sfidon gravitetin duke u ngjitur në një derë prej xhami....

19 May, 2014Lexo më shumë

Njeriu që kafshoi kokën e pëllumbit u gjurmua nga ADN-ja e gjetur në shenjat e dhëmbëve

Një marins mbretëror 33 vjeçar i quajtur Adam Karmali, kishte pirë 20 kanaçe para se ai ta vriste zogun në rrugë si një \"shaka\" teksa miqtë e tij po e shikonin....

19 May, 2014Lexo më shumë

Puthja e vdekjes: Fermerët shpërfillës puthin devet e tyre përkundër paralajmërimit për virusin vdekjeprurës

Disa fermerë mospërfillës po vazhdojnë t\'i puthin devet e tyre përkundër paralajmërimeve se kjo mund t\'i çojë ata në fitimin e një sëmundje vdekjeprurëse....

15 May, 2014Lexo më shumë

Momenti qesharak kur kali godet me kokë punëtorin

Një burrë në Parx Racing afër Filadelfisë përfundoi me fytyrën e skuqur pasi po kalonte shumë afër kafshës së tërbuar, por arriti që t\'i hakmerret disi....

15 May, 2014Lexo më shumë

Një emigrant përshkon mbi 30 kilometra në motorin e anijes

Omar Iziel, nga Maroku, u gjet nga oficerët e emigracionit duke u përpjekur që të dalë në Spanjë me rroba të zhytjes i kapur në pjesën e prapme të një trageti....

14 May, 2014Lexo më shumë

Humbi aq shumë peshë sa që rojet e kufirit nuk i besuan që ishte i njëjti person

Ross Connor shpezoi 6 mijë funte për t\'iu bashkuar një kampi të kikboksit për një vit në Tajlandë dhe deshi të kthehej në shtëpi, por u arrestua në aeroport....

14 May, 2014Lexo më shumë

Peshkatari kap gabimisht një balenë dhe zhytet në ujë për ta liruar atë

Një balenë u lirua pasi ishte kapur me grep aksidentalisht nga disa peshkatarë....

13 May, 2014Lexo më shumë

Qeni i ha kursimet pronarëve të vet

Një qen me emrin Murphy i\'a kishte ngrënë 400 funte pronarëve të tij të cilët i kishin kursyer për t\'i shpenzuar gjatë një pushimi familjar....

13 May, 2014Lexo më shumë

Macja e hutuar përplaset në derën prej xhami

Një video qesharake e një mace e cila përplaset në një derë prej xhami ka shpërthyer nëpër internet duke mbledhur më shumë se 3 milionë shikime për më pak se 3 ditë....

10 May, 2014Lexo më shumë

Edona James Junior

Nëna është e zemëruar me klubin pas-shkollor për \"diskriminim\" ndaj djalit të saj Romeos i cili dëshiron të veshet si një princeshë....

10 May, 2014Lexo më shumë

Femrat mundohen të këndojnë teksa përjetojnë orgazmë

Të shohësh gratë duke u munduar të këndojnë teksa përjetojnë orgazmë mund të jetë argëtuese....

10 May, 2014Lexo më shumë

Qindra peshq bien nga qielli në Sri Lankë

Fshatarët kanë mbetur të habitur pasi qindra peshq kanë rënë nga qielli në Sri Lankë....

9 May, 2014Lexo më shumë

Ia këpusin penisin njeriut të dyshuar për përdhunim ndaj një vajze tre vjeçare

Francisco de Souza de Castro,66 vjeç, u sulmua brutalisht në Severinia të Sao Paulos në Brazil, dhe mjekët nuk ishin në gjendje t\'ia ri-ngjisnin organin e tij gjenital....

8 May, 2014Lexo më shumë

UFO sulmon kampin Taliban në Afganistan?

Kjo video e pabesueshme tregon momentin kur një UFO sulmon dhe shkatërron një bazë të Talibanëve në Afganistan....

8 May, 2014Lexo më shumë

Dy gazetarët jordanez përleshen në një debat të drejtëpërdrejtë mbi Sirinë

Mohammed al Jayousi akuzoi kundërshtarin e tij Shaker al Johari se po i mbështetë rebelët sirianë ndërsa ky i fundit tha se Jayousi paguhet nga regjimi i Asadit....

8 May, 2014Lexo më shumë

Shikoni këtë foto dhe kuptoni se a jeni i stresuar

Stresi godet pa pardon, si të moshuarit ashtu edhe të rinjtë, duke shkaktuar sëmundje të ndryshme që vrasin. Profesori japonez, Akioshi Kitaoka ka zbuluar një test të shpejt optik me ndihmën e të cilit pas një shikimi të shkurtër mund të konstatoni nëse jeni apo jë të stresuar....

8 May, 2014Lexo më shumë

Europa sipas Putinit

Disa prej jush mund t\'i kenë parë seritë e hartave \"Mapping Prejudice\" nga Yanko Tsvetkov, i cili portretizon disa pjesë të botës siç shihen nga një grup stereotipesh ose një tjeter. Për shembull: Evropa sipas Gjermanisë, Azia sipas SHBA-së etj....

7 May, 2014Lexo më shumë

100 ditëshi i Ramushit, jo por 100 ditëshi i vallëzimit

Një djalosh ka krijuar një përmbledhje videosh duke bërë të njëjtin vallëzim çdo ditë, për 100 ditë....

6 May, 2014Lexo më shumë

Përplaset me makinën teksa po voziste 225 km/h (Video)

Disa pamje të tmerrshme janë kapur teksa një motoçiklist u përplas me një makinë....

3 May, 2014Lexo më shumë

Gjarpëri e ha veten e tij

Ndonjëherë gjarpërinjtë mund ta hanë bishtin e tyre, duke kriuar një rreth. Sidoqoftë, kjo nuk ka të bëjë me ri-përtrirje kur një gjarpër e bën një gjë të tillë....

3 May, 2014Lexo më shumë

Mësuesi kinez puthi derrkucin për ta mbajtur premtimin e dhënë

Hong Yaoming, mësues shkollës fillore Xianning në krahinën Hubei të Kinës, puthi një derrkuc 20 kilogramësh para gjithë shkollës....

2 May, 2014Lexo më shumë

Njeriu gjysmë lakuriq e fton reporteren për të dalë në takim

Një gazetare të lajmeve, gjatë transmetitimit direkt në një skenë zjarri, i është kërkuar të dal në takim nga një njeri gjysmë i zhveshur....

2 May, 2014Lexo më shumë

Vazoja kineze e cila përdorej për ta mbajtur derën shitet për 150,000 funte

Një vazo kineze e shekullit të 18-të e cila ishte përdorur për ta mabjtur derën e hapur është shitur në ankand për 150,000 funte....

1 May, 2014Lexo më shumë

Akuariumi kinez i \”verbon\” vizitorët me ekspozitën e re

Bota Nënujore Qingdao e ka ndriçuar pavijonin e tyre të ri \"Dreamy Blue\" me disa lloje mahnitëse të peshqëve floureshent me ngjyra të ndezura....

30 April, 2014Lexo më shumë

Përplaset më pemën, druri ia përshkon këmbën tej për tej

Fermeri kinez, Wang Yang ka përjetuar ndoshta dhimbjen më të madhe që mund ta ketë imagjinuar pasi është përplasur me një pemë....

30 April, 2014Lexo më shumë
 

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play World Soccer Champion
  • Play Rock Wheels
  • Play Turbo Racing 3
  • Play Pro Kicker Frenzy