Argëtim – Page 85 – Lajmi.net

Aktuale

Nuk e duron homoseksualin: Ja si reagon kjo grua (Video)

Një mashkull për të cilin në internet shkruhet se është homoseksual, e ka pësuar keq derisa po fliste disa fjalë para një kamere amatore. ...

3 September, 2015Lexo më shumë

Foshnja shpërthen në lot sa herë që nëna përfundon leximin e librit të tij (Video)

Vogëlushi i këndshëm siç duket ka dëshirë shumë ta dëgjojë nënën e tij teksa ia lexon këtë libër, dhe sapo ajo përfundon leximin e tij ai fillon të qajë....

3 September, 2015Lexo më shumë

E PABESUESHME: Zgjidhja e tri kubeve të rubikut duke qëndruar nën ujë |VIDEO|

Mbajtja e frymës nën ujë për më gjatë se 10 sekonda është diçka që nuk do t'a bënit për qejf. Por për këtë djalosh nga Norvegjia, çuditërisht është goxha madje. ...

2 September, 2015Lexo më shumë

Momenti emocionues kur gorilla luan kukafshehtas me një fëmijë (Video)

Një fëmijë dhe një gorillë e re luajtën kukafshehtas në kopshtin zoologjik ‘Culumbus’ në Ohio....

1 September, 2015Lexo më shumë

10 qentë që ngjajnë me disa të famshëm (Foto)

Këta qenë të kujtojnë disa nga njerëzit më të famshëm në botë. Çdo qen në këtë fotografi është versioni kafshë i çdo të famshmi....

1 September, 2015Lexo më shumë

Pitoni me kobrën luftojnë në rrugët e Singaporit (Video)

Dy gjarpërinj të mëdhenj vdekjeprurës luftuan me njëri-tjetrin në rrugët e Singaporit, duke i lënë kalimtarët të habitur....

1 September, 2015Lexo më shumë

Artisti kthen princeshat ‘e pafajshme’ të Disney në vajza flirtuese (Foto)

Një artist është siguruar që princeshave të Disney t'u japë një pamje më ndryshe....

1 September, 2015Lexo më shumë

LG krijon një orë inteligjente me 23 karat ar

LG zbuloi orën e saj inteligjente luksoze “Urbane Luxe”. Kjo orë është e larë në ar 23-karat dhe ka një rrip prej lëkurës së aligatorit....

1 September, 2015Lexo më shumë

Pelegrini i ‘Haxhillëkut’ bëhet hit në internet |VIDEO|

Kjo video është gjiruar në Xhaminë e Madhe, saktësisht në katin e dytë, e cila është një platformë e veçantë për personat me aftësi të kufizuar. /lajmi.net...

1 September, 2015Lexo më shumë

Deshi të realizojë kamerën e fshehur, mori pështymë në fytyrë (Video)

Një eksperiment me kamerë të fshehur, i cili ka marrë miliona shikime në YouTube, është realizuar edhe në kryeqytetin kroat, Zagreb....

31 August, 2015Lexo më shumë

Turistët kinezë pështyjnë në trena në Zvicër, hapen linja të reja vetëm për ta

Turistët kinezë që vizitojnë malin Rigi në Alpet Zvicerane janë bërë shkas për një sërë ankesash nga turistët e kombësive të tjera, pasi kanë sjellje të papërshtatshme në tren....

31 August, 2015Lexo më shumë

Akullorja që nuk shkrihet

Ditët kur ndjen në dorë akulloren e shkrirë apo bën me njolla bluzën kanë marrë fund. Shkencëtarët kanë zbuluar një mënyrë për të bërë akullore që nuk shkrin për një kohë të gjatë, falë një proteine që ndihmon përbërësit e saj të qëndrojnë të bashkuar....

31 August, 2015Lexo më shumë

Turisti gjerman me Porsche-n luksoze, përplaset në Fushë-Krujë

Një turist gjerman ka patur një surprizë të pakëndshme në qytetin e Fushë-Krujës. ...

31 August, 2015Lexo më shumë

Çifti që zihet dhe zhvesh njëri-tjetrin në rrugë (Video)

Kjo është një video e cila vjen nga Kina. Ky çift, i “çmendur”, ka gjetur të zihet në mes të rrugës, por jo vetëm kaq... ...

31 August, 2015Lexo më shumë

Pa asnjë dyshim, ky djalosh është i ‘çmendur’ |VIDEO|

Në videon e cila për një kohë shumë të shkurtër është shpërndarë si virus, një djalosh kërcen mbi një tren të metrosë përderisa treni është duke lëvizur....

31 August, 2015Lexo më shumë

Ja çfarë ndodhë kur italiania tenton ta bëjë “shpagën” (Video)

Duke u munduar të impresionojë prezantuesen emisionit dhe të ftuarit, gjithçka përfundon në dëm të saj. ...

30 August, 2015Lexo më shumë

Ja çfarë ndodh, kur një gazetar sulmohet nga një insekt gjatë transmetimit direkt (Video)

Gazetari i Fox 5 Brad Wills ishte i gatshëm për të filluar transmetimin direkt, por ja që ndodhi diçka tjetër....

30 August, 2015Lexo më shumë

Fotografi mahnitëse të tokës nga qielli (Foto)

Disa fotografi të realizuara nga qielli e paraqesin tokën si bukurinë më të rrallë në univers. ...

30 August, 2015Lexo më shumë

Kur nga dekolteja del një… merimangë (Video)

Nëse keni frikë nga merimangat, bëni mirë të mos shikoni, edhe pse mund t’ju tërheqë shumë një dekolte e bollshme....

30 August, 2015Lexo më shumë

I ‘çmendë’ të gjithë me Twerking në publik (Video)

Një femër vendosi që t’i mahnitë të gjithë në rrugë me vallëzimin e saj ‘Twerking’....

29 August, 2015Lexo më shumë

Kur edhe gjyshet rrihen mes vete (Video)

Edhe pse e vjetër në moshë, kjo gjyshe duket se ka një dorë të saktë për të qëlluar dikë....

29 August, 2015Lexo më shumë

Fluturuesit e Shkupit si në filma (Foto&Video)

Këta janë grupi “Urban Monsters”, të profesionalizuar në parkour dhe freerunning. Në një video të dërguar për lajmi.net, ata paraqesin lëvizjet e tyre mahnitëse, por edhe të rrezikshme. ...

29 August, 2015Lexo më shumë

A e dini çfarë po bënte ky njeri kur droni i’a prishi rehatinë…!? |VIDEO|

Një djalosh i cili po gjironte me një dron në hapësirën ku janë të vendosura disa turbina me erë për prodhim të enegjisë elektrike, në Rhode Island - u befasua kur pa diçka të çuditshme mbi njërën prej tyre. /lajmi.net...

28 August, 2015Lexo më shumë

Si do të dukeshin të famshmit tullacë nëse do të kishin flokë? (Foto)

A mund ta imagjinoni se si do të dukeshin të famshmit tullacë me flokë? ...

28 August, 2015Lexo më shumë

A keni dëgjuar për parkun e lojërave që gjendet 120 metra në thellësi të Tokës |FOTO & VIDEO|

Nëse në planet tuaja të udhëtimeve e keni vendosur edhe Rumaninë - atëherë kurrsesi mos harroni që këtë atraksion t'a vendosni në listën e gjërave që duhet patjetër t'i shihni, e deri atëherë kënaquni me pamjet në imazhet dhe videon më poshtë....

28 August, 2015Lexo më shumë

Kamerë të fshehtë më qesharake vështirë se keni parë (Video)

Kalimtarët e tmerruar ishin pjesë e një kamere te fshehtë, por si reaguan ata?...

27 August, 2015Lexo më shumë

Fotografi qesharake që tregojnë se gjumi mund t’iu zë në çdo vend

Nëse po keni problem të flini edhe në një shtrat të rehatshëm, do të mahniteni nga këta njerëz të cilët kanë arritur të bëjnë gjumë të mirë në vende të parehatshme dhe në pozicione të ndryshme....

27 August, 2015Lexo më shumë

E ëndërronte një gjë të tillë, por jo edhe atë që arriti t’a shihte |VIDEO|

Ky moment i mrekullueshëm është kapur në video nga Sandy Seliga e cila ishte për pushime në atë vend....

27 August, 2015Lexo më shumë

Dërgojeni veten në Mars, pa e braktisur fare Tokën

Tani, edhe nëse nuk mund të shkoni në Mars, emri juaj mund të shkojë atje....

26 August, 2015Lexo më shumë

Lansimi i Windows 95, 20 vite më parë (Foto)

Njëzet vite më parë, në një festë të madhe, Microsoft lansoi Windows 95, sistemin e ri operativ....

26 August, 2015Lexo më shumë

Binjaket pretendojnë se janë fjetur sapo dëgjojnë zërin e nënës (Video)

Këto binjake të mençura e dinë mjaft mirë se si të sillen në sytë e nënës së tyre kur është koha e gjumit – duke u shtirë se kinse janë fjetur kur ajo i kontrollon ato....

26 August, 2015Lexo më shumë

Futboll në bikini (Video)

Brazili është një nga vendet që e do më shumë futbollin. Fëmijët luajnë kudo, në rrugë, në plazh dhe në oborret e shtëpisë....

25 August, 2015Lexo më shumë

ÇMENDURI: Nëse keni fobi nga lartësia apo nga uji, mos i shikoni këto pamje! |VIDEO|

Australiani Matt Johnson tejkalon çdo akrobacion të manjakëve të adrenalinës duke u hedhur nga këta shkëmbinj diku në Detin Mesdhe....

25 August, 2015Lexo më shumë

23 vjeçari vishet sikur foshnja mbretërore; rrezultatet qesharake por edhe interesante |FOTO|

Max Knoblauch, 23 vjeçar i cili jeton në Brooklyn të Nju Jorkut - ka realizuar një projekt gazetaresk që i mori kohë një javë, me qëllimin që të kuptonte 'Efektin Princi George'. Pyetja e tij që ai synoi t'i jepte përgjigje ishte: çfarë është ajo që e bën foshnjen mbretërore të veçantë nga pjesa tjetër e botës?...

25 August, 2015Lexo më shumë

Këto balerina ua kalojnë të gjithave me ‘twerking’ (Video)

Shikoni këto balerina ruse, të cilat e dërgojnë vallëzimin 'Twerking' në një tjetër nivel......

25 August, 2015Lexo më shumë

A është ky ariu më i lumtur që e kemi parë ndonjëherë !? |VIDEO|

Si duket arinjtë këtë e kanë qejfin më të madh 'rrokullisjen nëpër kodra'... dhe duke dëshmuar se lumturia vërtetë është në gjërat e vogla....

25 August, 2015Lexo më shumë

Ja si i dënon Rusia ushtarët e vet (Foto)

Sigurisht se të gjithë kemi dëgjuar që ushtria është mjaft e disiplinuar dhe se kërkon përkushtim. Por gjithashtu është folur mjaft për tregimet rreth pastrimit të dyshemeve dhe tualeteve me brushë të dhëmbëve. Tregime të tilla janë të vërteta në ushtrinë ruse. ...

24 August, 2015Lexo më shumë

Kjo ndodhë vetëm në Australi …! |FOTO|

Kenguri pret i durueshëm që t'a kaloj rrugën përplot me vetura. Në Australi pas qenëve, kengurët janë kafshët e dyta që shtypen nga veturat në komunikacion....

24 August, 2015Lexo më shumë

Njihuni me gjyshin “kuller” 104 vjeçar

Moda është diçka që ndryshon me kohën, por disa nga to janë të përjetshme. Plaku që shihni në foto quhet Gunther Krabbenhoft dhe është fotografuar së fundmi në një stacion të trenit në Berlin. ...

24 August, 2015Lexo më shumë

“Street fighters”: Plakat rrahen në rrugë (Video)

Raste të tilla nuk u ndodhë shpesh të hasni, megjithatë këto dy zonja të moshuara duket se kanë një keqkuptim të rëndë në mes njëra- tjetrës....

24 August, 2015Lexo më shumë

Vajza japoneze është vonë për mësim, e pabesueshme ajo që bën! (Video)

Japonezët shquhen për disiplinën dhe korrektësinë e tyre. Kështu që një nxënëse japoneze nuk mund t’ia falë dot vetes që është vonë për në mësim....

23 August, 2015Lexo më shumë
 

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play World Soccer Champion
  • Play Stealth Sniper
  • Play Zombie Big Trouble
  • Play Bow Master