Argëtim – Page 69 – Lajmi.net

Aktuale

Eksperimenti më i këndshëm që keni parë ndonjëherë- Ja si duket bota nga sytë e një dy vjeçari (Video)

A keni menduar ndonjëherë si dukej bota përreth nesh kur ishim fëmijë, pasi që sigurisht se të gjithë e kemi harruar atë ndjenjë. ...

24 May, 2016Lexo më shumë

Artisti që po çmend rrjetet sociale duke iu bërë tatuazhe fëmijëve (Foto/Video)

Benjamin Lloyd nga Zelanda e re është shumë i dhënë pas fëmijëve, por çka e bënë të veçantë është dashuria që ka për artin dhe tatuazhet, e kështu ka vendosur të ju bëjë atyre tatuazhe tejet “cool”, sipas tij. ...

24 May, 2016Lexo më shumë

A mund të dalloni çka fshihet në këtë fotografi?

Larry Lynch është fotografi nga Florida i cili ka realizuar këtë fotografi fantastike në mënyrë mjeshtërore....

24 May, 2016Lexo më shumë

E pabesueshme, 12-vjeçari bën gjithçka me trupin e tij

Këto foto të pabesueshme tregojnë një djalë të vogël palestinez me nofkën “Spiderman”. ...

24 May, 2016Lexo më shumë

Karroca gjigante që u lejon prindërve të bëjnë prova para se të blejnë një të tillë për fëmijë (Foto/Video)

Fëmijët e kanë gjithmonë të lehtë, ata bëjnë gjithçka pa pasur nevojë për të kërkuar falje. ...

23 May, 2016Lexo më shumë

Doni të kopijoni, ja trendet e fundit

Kohët e fundit, ndërkohë që teknologjia bën shumë hapa përpara, edhe mundësitë për të kopjuar shtohen gjithashtu....

22 May, 2016Lexo më shumë

Profesori seks me studenten, xhirohet nga dikush fshehur  

Një mësues i një kolegji është kapur nga disa kamera, duke bërë seks me një studente në pikë të ditës....

22 May, 2016Lexo më shumë

Hasan Ndrecaj, 66-vjeçari që ka krijuar muzeun e tij etnologjik 

“Qysh në moshën 13-vjeçare kam filluar t’i punoj disa nga punimet më të lehta, si boshte, shtiza, djepa, karrige, e punime që i bëj edhe për qejf, e që dikur i bëja edhe për nevojë", shprehet për “Kosova Sot” Hasan Ndrecaj, shkruan sot Gazeta Kosova Sot....

22 May, 2016Lexo më shumë

Uji i shtatë legjendave në Prizren

Banorët mendojnë se ata që kanë provuar ujin e "Çeshmës së Pashait" kthehen prapë për të pirë ujë, sepse i tërheq si me magnet. Sipas gojëdhënave, të rinjtë në këtë çezmë ose realizonin dashurinë, ose vetëvriteshin. Banorët mendojnë se kjo çezmë shëron sëmundje të ndryshme, ndër to edhe gratë që nuk lindnin., shkruan sot Gazeta Kosova Sot...

22 May, 2016Lexo më shumë

Gruaja fiton “Mercedes”-in 95 mijë paund (FOTO)

Pas shtatë muajsh që bashkëshorti i saj kishte fituar një makinë tip “McLaren”, 125 000 paund, Lakshmi Thurairatnum, fiton automjetin “Mercedes” me vlerë 95 mijë paund. ...

21 May, 2016Lexo më shumë

Aktori John Borrowman rrëzohet direkt në TV (Video)

John Barrowman është i ftuar i rregullt në panelin Loose Woman dhe është gjithmonë gati për të shkaktuar të qeshura....

20 May, 2016Lexo më shumë

Nuk është balerinë, është thjesht një mace (Foto)

A keni menduar ndonjëherë se çka mund të bëjë macja juaj, nëse veç keni një të tillë në shtëpi. ...

20 May, 2016Lexo më shumë

Fotografitë që do ta godasin zemrën tuaj (Foto)

Këto janë fotografitë që vërtetë thonë më shumë se një mijë fjalë. ...

20 May, 2016Lexo më shumë

SHPËTIM NGA KTHETRAT E VDEKJES: Mënyra se si shpëtojnë këta njerëz është tërësisht e çmendur! (Video)

Jeta ndonjëherë me të vërtetë di të na përgatis shumë surpriza, sidomos atëherë kur ne jemi të pavëmendshëm. ...

20 May, 2016Lexo më shumë

Transmetuesi i motit tmerrohet nga ajo që i shfaqet në ekran (Video)

Një transmetues i motit në stacionin e lajmeve West Virginia u tmerrua nga një imazh i një merimange të madhe që i'u shfaq atij në ekran....

20 May, 2016Lexo më shumë

9 martesat më të çuditshme në botë (Video)

Se dashuria nuk njeh moshë por as kushte, këtë e vërtetojnë më së miri nëntë rastet në vazhdim që mund t’i shikoni në videon më poshtë....

19 May, 2016Lexo më shumë

Nga jashtë duket si shtëpizë mali, po nga brenda do t’ju mahnisë (FOTO)

Gjendet në Cornawall, në Britaninë e madhe dhe është ndërtuar në vitin 1680....

19 May, 2016Lexo më shumë

Njihuni me kafshët që shpëtuan jetë njerëzish (Video)

Nëse keni menduar se vetëm njerëzit janë në gjendje të shpëtojnë jetë, pasi ta shikoni këtë video, duhet të mendoni edhe një herë, transmeton lajmi.net....

18 May, 2016Lexo më shumë

Prezantuesja e motit ua ‘ngrit’ temperaturën shikuesve, i del gjoksi (Video)

25 vjeçarja Buxom Roxana Vancea nga Rumania, kaloi një moment të turpshëm kur në transmetim live gjinjtë e saj dolën jashtë. ...

18 May, 2016Lexo më shumë

Gjyshja nga Tropoja feston 100-vjetorin me puro dhe “Benz CLS” (VIDEO)

Një gjyshe nga Tropoja ka festuar 100-vjetorin në një mënyrë të veçantë. ...

18 May, 2016Lexo më shumë

Putini puthet në buzë me Trumpin (FOTO)

Presidenti rus, Vladimir Putin dhe kandidati për presidenti të SHBA-së, Donald Trump, janë puthur në një anë të murit të një restoranti në Lituani. ...

16 May, 2016Lexo më shumë

Prezantueses së motit i kërkohet të vishet ‘live’ në televizion (Video)

Shikuesit kanë kërkuar që prezantuesja të mbulohet pasi fustanin që kishte të veshur zbulonte shumë nga trupi i saj....

16 May, 2016Lexo më shumë

Parfumi ‘flet’ për ty se kush je!

Një mashkull zgjedh parfumin ose erën e tij në bazë të asaj se si ndjehet rehat, por zgjedhja e tij në një mënyrë prezanton edhe personalitetin e tij. ...

13 May, 2016Lexo më shumë

Turistja i ofron ushqim një “të pastrehu”, pa e kuptuar se kush ishte (Foto)

Karine Gombeau nga Franca, shkoi për pushime në New York, dhe një ditë doli me partnerin e tij për një shëtitje në qytet. ...

13 May, 2016Lexo më shumë

Mësuesit më “cool” që keni parë ndonjëherë (Foto)

Të gjithë nga ne kemi nga një mësues të preferuar gjatë tërë jetës dhe, shpeshherë na vijnë ndërmend kujtime të bukura me ta, të cilët në njëfarë mënyre, na kanë frymëzuar për të arriturat tona....

13 May, 2016Lexo më shumë

Fotografitë më të çuditshme që keni parë ndonjëherë (Foto)

Zakonisht kur bëjmë fotografi duam të vëmë në pah diçka interesante, ose vendin, ose rrobat, ose diçka tjetër....

12 May, 2016Lexo më shumë

Ja pse nuk është ide e mirë të vishni mini fund kur hipni në motoçikletë (Video)

Herën tjetër kur dikush ju ofron një udhëtim me një motoçikletë, sigurohuni të mos keni veshur mini fund, përndryshe, edhe juve mund t’ju ndodhë kjo....

12 May, 2016Lexo më shumë

I’a gërvisht makinën, ja letra interesante që i la shoferit

Kur jeni në veturë dhe doni të parkoni, kujdes me mënyren si dhe me vendin ku e bëni, sepse mund t'ju ndodhë një gjë e tillë....

12 May, 2016Lexo më shumë

A mund ta vëreni se çfarë nuk shkon në këtë fotografi?

Në shikim të parë kjo fotografi duket normale, disa vajza kanë pozuar në rrobabanje gjatë pushimeve. ...

11 May, 2016Lexo më shumë

Taksisti që foli si ekspert i “Apple” në BBC (Video)

Kanë kaluar 10 vjet nga rasti i Guy Goma, personi i cili e gjeti vetën duke ofruar një analizë jo dhe aq eksperte, të një mosmarrëveshje ligjore mes ‘Apple Computer’ dhe ‘Apple Corp’, të një rekordi mbi të drejtat e markës tregtare....

11 May, 2016Lexo më shumë

Emocionuese: Mësuesja humbi macen e saj – nxënëset e befasojnë me dy kotele (Foto/Video)

Tonya Andrews, ka pak kohë që ka humbur macen e saj të dashur që e kishte përcjellë atë 16 vjet, edhe në kohën kur ajo ishte në vetmi....

11 May, 2016Lexo më shumë

Turisti i tmerruar që po kalonte mbi një urë prej qelqi (Foto/Video)

Një obsesion i Kinës ka bërë që të ndërtojë ura të tilla nga qelqi në disa vende, e kjo këtu është në një park në Wanshan, në provincën Guizhou....

11 May, 2016Lexo më shumë

Këto vende të mahnitshme, patjetër do të donit ti vizitonit (FOTO)

Ne të gjithë jemi të zënë, të lodhur, të stresuar dhe kemi nevojë për pak pushim....

11 May, 2016Lexo më shumë

Obama flet për takimin George, me princin e vogël anglez

Zonja e parë e SHBA, Michelle Obama tregoi në emisionin “Good Morning America disa detaje të këndshme nga takimi me princin e vogël George, në Mbretërinë e Bashkuar, rreth një muaj më parë....

10 May, 2016Lexo më shumë

Përjashtohet nga Eurovisioni,anëtarja jurisë nga Rusia (Video)

Vetëm disa orë para se të fillojë nata e parë gjysmë finale e Eurovisonit, EBU-ja ka përjashtuar njërin nga katër anëtarët e jurisë nga Rusia....

10 May, 2016Lexo më shumë

Pasi vendosë kamerën e fshehtë në shtëpi, gruaja habitet çfarë bënte burri

E shqetësuar për martesën e saj, një grua ka menduar që të vejë një kamera të fshehtë në shtëpi për të parë se çfarë ndodh kur ajo nuk është aty....

10 May, 2016Lexo më shumë

“Ti më pëlqen”, kamera e fshehtë teston reagimin e njerëzve në një qendër tregtare (Video)

T’i prekësh dorën një të panjohuri teksa shkëmbehesh me të në shkallët elektrike. Madje t’i japësh edhe sinjale të tjera se i pëlqen....

10 May, 2016Lexo më shumë

Nëna realizon set fotografik me pesënjakët e saj (Foto)

Një nënë australiane, e cila ka lindur pesënjakë në muajin janar, ka realizuar një set fotografik me fëmijët e saj....

10 May, 2016Lexo më shumë

Lulet nga pemët e qershive kanë bërë që Tokio të merrë pamje përrallore (Foto)

Fotografi nga Tokio, Danilo Dungo, ka përdorur edhe dron vetëm për t’i marrë këto pamje mahnitëse të luleve që kanë rënë në liqen....

10 May, 2016Lexo më shumë

Këto fotografi do t’ju mahnisin dhe do t’ju bëjnë ta doni më shumë natyrën (FOTO)

Bukuria e natyrës nuk ka fund dhe nganjëherë gjithçka që na qetëson është ajo....

10 May, 2016Lexo më shumë

Deshi ta surprizonte vajzën e saj, por ja çfarë ka ndodhur pastaj (FOTO)

McKenna Pilling 18 vjeçare dhe nëna e saj Deanna kanë pasur një ngjarje shumë interesante javën e kaluar....

10 May, 2016Lexo më shumë

Ky polic i’a kalon Michael Jackson me vallëzim, video që po bën gjiron e botës (Video)

Një oficer policie në Londër tani po konsiderohet si polici më i mirë në vallëzim në botë, pasi një video e postuar ku ai është duke vallëzuar, ka bërë gjiron e botës për pak orë....

10 May, 2016Lexo më shumë

Kënaq fëmijën mbi kositëse të barit (Video)

Dihet që prindërit kanë dashuri të madhe për fëmijët e tyre. Edhe familjarët e tjerë kanë shumë dëshirë që t’i kënaqin të vegjlit e familjes....

9 May, 2016Lexo më shumë
 

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Zombie Big Trouble
  • Play Stealth Sniper
  • Play Bubble Trouble
  • Play Pro Kicker Frenzy