Argëtim – Page 69 – Lajmi.net

Aktuale

Fluturuesit e Shkupit si në filma (Foto&Video)

Këta janë grupi “Urban Monsters”, të profesionalizuar në parkour dhe freerunning. Në një video të dërguar për lajmi.net, ata paraqesin lëvizjet e tyre mahnitëse, por edhe të rrezikshme. ...

29 August, 2015Lexo më shumë

A e dini çfarë po bënte ky njeri kur droni i’a prishi rehatinë…!? |VIDEO|

Një djalosh i cili po gjironte me një dron në hapësirën ku janë të vendosura disa turbina me erë për prodhim të enegjisë elektrike, në Rhode Island - u befasua kur pa diçka të çuditshme mbi njërën prej tyre. /lajmi.net...

28 August, 2015Lexo më shumë

Si do të dukeshin të famshmit tullacë nëse do të kishin flokë? (Foto)

A mund ta imagjinoni se si do të dukeshin të famshmit tullacë me flokë? ...

28 August, 2015Lexo më shumë

A keni dëgjuar për parkun e lojërave që gjendet 120 metra në thellësi të Tokës |FOTO & VIDEO|

Nëse në planet tuaja të udhëtimeve e keni vendosur edhe Rumaninë - atëherë kurrsesi mos harroni që këtë atraksion t'a vendosni në listën e gjërave që duhet patjetër t'i shihni, e deri atëherë kënaquni me pamjet në imazhet dhe videon më poshtë....

28 August, 2015Lexo më shumë

Kamerë të fshehtë më qesharake vështirë se keni parë (Video)

Kalimtarët e tmerruar ishin pjesë e një kamere te fshehtë, por si reaguan ata?...

27 August, 2015Lexo më shumë

Fotografi qesharake që tregojnë se gjumi mund t’iu zë në çdo vend

Nëse po keni problem të flini edhe në një shtrat të rehatshëm, do të mahniteni nga këta njerëz të cilët kanë arritur të bëjnë gjumë të mirë në vende të parehatshme dhe në pozicione të ndryshme....

27 August, 2015Lexo më shumë

E ëndërronte një gjë të tillë, por jo edhe atë që arriti t’a shihte |VIDEO|

Ky moment i mrekullueshëm është kapur në video nga Sandy Seliga e cila ishte për pushime në atë vend....

27 August, 2015Lexo më shumë

Dërgojeni veten në Mars, pa e braktisur fare Tokën

Tani, edhe nëse nuk mund të shkoni në Mars, emri juaj mund të shkojë atje....

26 August, 2015Lexo më shumë

Lansimi i Windows 95, 20 vite më parë (Foto)

Njëzet vite më parë, në një festë të madhe, Microsoft lansoi Windows 95, sistemin e ri operativ....

26 August, 2015Lexo më shumë

Binjaket pretendojnë se janë fjetur sapo dëgjojnë zërin e nënës (Video)

Këto binjake të mençura e dinë mjaft mirë se si të sillen në sytë e nënës së tyre kur është koha e gjumit – duke u shtirë se kinse janë fjetur kur ajo i kontrollon ato....

26 August, 2015Lexo më shumë

Futboll në bikini (Video)

Brazili është një nga vendet që e do më shumë futbollin. Fëmijët luajnë kudo, në rrugë, në plazh dhe në oborret e shtëpisë....

25 August, 2015Lexo më shumë

ÇMENDURI: Nëse keni fobi nga lartësia apo nga uji, mos i shikoni këto pamje! |VIDEO|

Australiani Matt Johnson tejkalon çdo akrobacion të manjakëve të adrenalinës duke u hedhur nga këta shkëmbinj diku në Detin Mesdhe....

25 August, 2015Lexo më shumë

23 vjeçari vishet sikur foshnja mbretërore; rrezultatet qesharake por edhe interesante |FOTO|

Max Knoblauch, 23 vjeçar i cili jeton në Brooklyn të Nju Jorkut - ka realizuar një projekt gazetaresk që i mori kohë një javë, me qëllimin që të kuptonte 'Efektin Princi George'. Pyetja e tij që ai synoi t'i jepte përgjigje ishte: çfarë është ajo që e bën foshnjen mbretërore të veçantë nga pjesa tjetër e botës?...

25 August, 2015Lexo më shumë

Këto balerina ua kalojnë të gjithave me ‘twerking’ (Video)

Shikoni këto balerina ruse, të cilat e dërgojnë vallëzimin 'Twerking' në një tjetër nivel......

25 August, 2015Lexo më shumë

A është ky ariu më i lumtur që e kemi parë ndonjëherë !? |VIDEO|

Si duket arinjtë këtë e kanë qejfin më të madh 'rrokullisjen nëpër kodra'... dhe duke dëshmuar se lumturia vërtetë është në gjërat e vogla....

25 August, 2015Lexo më shumë

Ja si i dënon Rusia ushtarët e vet (Foto)

Sigurisht se të gjithë kemi dëgjuar që ushtria është mjaft e disiplinuar dhe se kërkon përkushtim. Por gjithashtu është folur mjaft për tregimet rreth pastrimit të dyshemeve dhe tualeteve me brushë të dhëmbëve. Tregime të tilla janë të vërteta në ushtrinë ruse. ...

24 August, 2015Lexo më shumë

Kjo ndodhë vetëm në Australi …! |FOTO|

Kenguri pret i durueshëm që t'a kaloj rrugën përplot me vetura. Në Australi pas qenëve, kengurët janë kafshët e dyta që shtypen nga veturat në komunikacion....

24 August, 2015Lexo më shumë

Njihuni me gjyshin “kuller” 104 vjeçar

Moda është diçka që ndryshon me kohën, por disa nga to janë të përjetshme. Plaku që shihni në foto quhet Gunther Krabbenhoft dhe është fotografuar së fundmi në një stacion të trenit në Berlin. ...

24 August, 2015Lexo më shumë

“Street fighters”: Plakat rrahen në rrugë (Video)

Raste të tilla nuk u ndodhë shpesh të hasni, megjithatë këto dy zonja të moshuara duket se kanë një keqkuptim të rëndë në mes njëra- tjetrës....

24 August, 2015Lexo më shumë

Vajza japoneze është vonë për mësim, e pabesueshme ajo që bën! (Video)

Japonezët shquhen për disiplinën dhe korrektësinë e tyre. Kështu që një nxënëse japoneze nuk mund t’ia falë dot vetes që është vonë për në mësim....

23 August, 2015Lexo më shumë

Panda gjigande Mei Xiang solli në jetë dy binjakë (Foto)

Panda gjigande Mei Xiang lindi binjakë në Kopshtin Zoologjik Kombëtarë të Washington-it....

23 August, 2015Lexo më shumë

Reagimi i vajzës që del për herë të parë në shi (Video)

Don Swift ka publikuar një video ku shihet vajza e tij e vogël që luan për herë të parë në shi....

20 August, 2015Lexo më shumë

Inkurajuese: Adoleshentja amerikane krenare që duket ndryshe (Foto)

Adoleshentja nga Karolina e Veriut po sfidon moshatarët e saj të cilët në shkollë provojnë ta ngacmojnë atë për shkak të pikave të zeza në lëkuren e saj. Zakonisht ngacmime të këtilla shkaktojnë dëmtime të mëdha tek adoleshentet, por në rastin e 19 vjeçare, Ciera Swaringen, ngacmime të tilla shkojnë huq. ...

19 August, 2015Lexo më shumë

A e dini pse kjo foto po çmend së qeshuri gjithë botën !?

Fotoja e kësaj shoqëruese të nuses është shpërndarë gjithandej në internet, pasi që asaj i ra të fikët në dasmën e vëllait të saj, saktësisht në momentin kur ai po e puthte nusen e tij....

19 August, 2015Lexo më shumë

A është ky sporti më “seksi” i shpikur ndonjëherë? (Video)

Ky sport definitivisht mund të konsiderohet si një sport më i mirë dhe më seksi i shpikur ndonjëherë....

19 August, 2015Lexo më shumë

Kërcimi nga shkëmbi i lartë 60, metra është rekordi i ri botëror |FOTO & VIDEO|

Por të hidhesh nga gati 60 metra lartësi - aq lartë sa që askush nuk e ka bërë më parë? Kjo me siguri se duhet të mendohet disa herë. /lajmi.net...

18 August, 2015Lexo më shumë

Kur të tjerët përcaktojnë sjelljen tonë (Eksperiment/Video)

Në fillim të viteve 50-ta të shekullit të kaluar, psikologu social Solomon Asch nëpërmjet eksperimenteve të tij vërtetoi se sjellja jonë është në shumicën e rasteve e ndikuar nga të tjerët. ...

18 August, 2015Lexo më shumë

10-vjeçarja mezi zgjohej në mëngjes, nëna i sjell një orkestër në vend të alarmit (Foto/Video)

Një vajzë 10-vjeçare e cila çdo mëngjes e kishte shumë të vështirë të zgjohej në orar për të shkuar në shkollë, e gjeti veten përballë një orkestre të vërtetë që luante muzikë jazz brenda në dhomën e saj....

17 August, 2015Lexo më shumë

Nëna e 13 fëmijëve lind katërnjakë në moshën 65-vjeçare (Foto)

Një 65-vjeçare nga Berlini është bërë nëna më e vjetër në botë që sjell në jetë katërnjakë. Annegret Raunigk, e cila është pensioniste, tërhoqi vëmendjen e të gjithëve kur solli në jetë 4 fëmijë përnjëherësh....

17 August, 2015Lexo më shumë

Në Greqi ka edhe njerëz që vdesin më 30 shkurt (Foto)

Çdo kush prej nesh mund të ketë ndonjë shok që ka lindur më 29 shkurt të ndonjë viti të brishtë, por që dikush të vdesë më 30 shkurt kjo ndodh vetëm në Greqi....

17 August, 2015Lexo më shumë

Thotë “kolaps”… dhe bie në tokë (Video)

Gazetares Valeria Collevecchio, korrespondente e TG3 në Catania për të ndjekur zbarkimi e emigrantëve, i ka rënë të fikët gjatë lajmeve të orës 19.00 teksa ishte në lidhje direkte nga porti. Regjia ndërpreu menjëherë lidhjen duke u kthyer në studio....

17 August, 2015Lexo më shumë

Bëhet horë në internet, pasi vodhi lule nga varret (Video)

Një grua e panjohur, është parë duke vjedhur lule nga një varr në Ontario të Kanadasë. Me të futur lulet në kuti, ajo ikën me shpejtësi....

16 August, 2015Lexo më shumë

5 shprehi ditore që ju ndihmojnë të qëndroni pozitiv

Ne jetojmë në një kohë ku vazhdimisht jemi të bombarduar nga ngjarjet negative. Ne shohim vrasje në Televizione, lexojmë lajme të frikshme, dhe mbi të gjitha njerëzit ndjejnë se bota po shkon në kahe të gabuar, transmeton ljami.net. ...

16 August, 2015Lexo më shumë

Ngjyrat dhe kuptimi psikologjik i tyre

Ndonëse kuptimi i një ngjyre të caktuar varet edhe nga aspekti kulturor i shoqërisë përkatëse, përgjithësisht ngjyrat kanë edhe kuptimin universal të tyre, shkruan lajmi.net....

16 August, 2015Lexo më shumë

Vëllezërit binjak më të moshuar në botë japin këshilla për jetë të gjatë

Ngrënia me sasi të moderuar, pirja e një gote vere të mirë çdo ditë, si dhe shmangia e bredhjeve pas femrave janë sekretet e jetëgjatësisë së vëllezërve binjak më të vjetër në botë nga Belgjika, Pieter dhe Paulus Langerock, shkruan Bussines Insider, transmeton lajmi.net....

13 August, 2015Lexo më shumë

Çifti realizon foto të frikshme ditën e dasmës (Foto)

Këto janë disa nga fotografitë e dasmës më të frikshme që mund të keni parë. Çifti i sapomartuar, Endijs dhe Elina Perkons nga Letonia kanë zgjedhur të realizojnë disa foto të “veçanta” në ditën e dasmës. Ata kanë pozuar në majë të një shkëmbi në Yosemite National Park në Kaliforni....

13 August, 2015Lexo më shumë

Romët ua kalojnë edhe VIP-ve, dasmë me Ferrari e helikopter (Foto/Video)

Dasma e një çifti rom në Rumani është kthyer në kryefjalën kryesore në shumë të vendeve, duke u përmendur edhe nga mediat më të rëndësishme botërore, si Daily Mail....

13 August, 2015Lexo më shumë

Fenomenet natyrore më mahnitëse në botë (Foto)

Disa nga këto fenomene janë aq të çuditshme, sa që mund të jetë edhe vështirë të besohet se ato ekzistojnë, shkruan Bussines Insider, transmeton lajmi.net....

12 August, 2015Lexo më shumë

Thëniet më të famshme të Che Guevares

Revolucionari socialist nga Amerika Latine, Ernesto Guevara, është një ndër figurat më të popullarizuara dhe kontroverse në historinë e njerëzimit. Guevara për disa është hero, për disa të tjerë kriminel. Por, për një gjë nuk ka dilema, ai ka qenë njeri shumë i lexuar dhe me njohuri të thella, shkruan lajmi.net....

12 August, 2015Lexo më shumë

Librat e preferuara të Mark Zuckerberg

Themeluesi i rrjetit social Facebook, Mark Zuckerberg, vitin 2015 e quan viti i librit. Si njeri që i do sfidat, këtë vit ai ka vendosur që të lexoj saktësisht 100 libra, raporton lajmi.net. ...

12 August, 2015Lexo më shumë

Besoni apo jo, ata janë ‘vëllezër’ ! |FOTO GALERI|

"Dilan tani është mjaft i rritur për të ditur se Farley është një qen, por kur ishin të vegjël që të dy mendoni se ishin e njejta specie" rrëfen nëna e Dilanit, fotografja Ivette Ivens....

12 August, 2015Lexo më shumë

Shikoni momentin kur shqiponja lufton me dronin |VIDEO|

 Si duket shqiponjat kanë gjetur një mënyrë më të mirë për përdorimin e dronëve atë si thasë për goditje. Këtë e përjetoi Adam Lancaster kur një shqiponjë e gjerë rreth 2 metra e hodhi për tokë dronin e tij. ...

12 August, 2015Lexo më shumë
 

Fotolajm

Pandat gjigante mbushin 1 vjeç në Makao
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Stealth Sniper
  • Play Berry Rush
  • Play Bike Rivals
  • Play Turbo Racing 3