Argëtim – Page 2 – Lajmi.net

Aktuale

I japin ushqim, por ja çfarë bën kjo pulë (Video)

Pulat dinë ndonjëherë të ju befasojnë, duke ju bërë kështu ditën të paharrueshme, shkruan lajmi.net...

14 August, 2017Lexo më shumë

Gruaja dhe dashnorja e zhveshin dhe e rrahin në mes të rrugës, arsyeja do t’ju habisë (Foto/Video)

Një burrë nga Kina është rrahur në mes të rrugës nga gruaja dhe dashnorja e tij, pasi ai i tradhtonte ato me një femër tjetër....

14 August, 2017Lexo më shumë

Ai gjeti një shënim mbi shtratin hotelit, u shokua kur e lexoi (Foto)

Në turne, ekskursione apo udhëtime tjera shpesh ju rastis që të përdorni shërbimin e hotelerive. Qëndrimi në hotele ka sfidat e veta nisur që nga çmimi, pastërtia, komoditeti dhe shërbimi. Gjithnjë shpresoni që të gjeni jo ndoshta kushte të hoteleve me 5 yje, por kushte të përshtatshme qëndrimi....

14 August, 2017Lexo më shumë

Një stërgjyshe e çmendur (Foto)

Një stërgjyshe ka kërkuar si dhuratë ditëlindjeje diçka që arrin edhe kufijtë e çmendurisë duke parë moshën e saj të thyer. ...

14 August, 2017Lexo më shumë

Kamioni rrëzon mijëra pica në mes të autostradës (Video)

Kamioni që po transportonte pica nëpër Arkansas të Shteteve të Bashkuara, e ka humbur kontrollin dhe është rrotulluar....

14 August, 2017Lexo më shumë

Filmat më inspirues të vitit (Video)

Sa filma keni parë këtë muaj?...

13 August, 2017Lexo më shumë

Kjo grua hëngri çdo ditë nga 2 kg rërë: Shikoni çfarë ndodhi me të (VIDEO)

Gruaja e moshuar nga Varanasi, India, thotë se për çdo ditë nga mosha 15 vjeçar ka ngrënë nga 2 kilogram në ditë....

13 August, 2017Lexo më shumë

Vetëm 1 në 100 njerëz e gjen imazhin e dytë në këtë foto, a je ti një nga ata?

Testet e inteligjencës janë ata që nxjerrin në pah zgjuarsinë e njerëzve. Shumica prej tyre përfshijnë gjetjen e formulave të caktuara apo datave historike....

13 August, 2017Lexo më shumë

Si ta shijoni sa më shumë verën

Kjo është një periudhë kontrastesh në shumë mënyra: ritmi i jetës është i ndryshëm, veshjet po ashtu dhe ditët duken sikur nuk përfundojnë. ...

12 August, 2017Lexo më shumë

Reagimi qesharak i dhisë kur provon akulloren për herë të parë

Joey Ferris nga West Virginia e Shteteve të Bashkuara, i ka dhënë dhisë të provonte akullore, duke bërë që të ndjente dhimbje të menjëhershme në kokë....

12 August, 2017Lexo më shumë

Vajza lakuriq tenton të hidhet nga ballkoni në Tiranë (Foto)

Një vajzë e re ka tentuar ditën e sotme ti japë fund jetës duke u hedhur nga kati i katërt i një pallati. ...

12 August, 2017Lexo më shumë

Jepet me qira shtëpia e fëmijërisë së Presidentit Trump (Foto)

Shtëpia, ku presidenti amerikan Donald Trump ka kaluar fëmijërinë, është listuar në faqen e internetit të “Airbnb”, si një nga pronat që jepen me qira për 777 dollarë nata....

12 August, 2017Lexo më shumë

Shikoni se si pozojnë rusët në rrjetet sociale, do qeshni me lot

Beqarët dhe beqareshat në Rusi kanë gjetur një zgjidhje shumë qesharake për të pozuar në rrjetet sociale....

12 August, 2017Lexo më shumë

Disa stile të “çmenduar” të flokëve (Foto)

Ka një milion mënyra se si ti rregullojmë flokët. ...

12 August, 2017Lexo më shumë

Moment i pabesueshëm, një fëmijë i vogël këndon bashkë me nënën e tij në kishë (Foto/Video)

Ky është momenti i pabesueshëm kur një foshnjë e vogël e këndon zemrën e tij në kishë me një inkurajim nga halla e tij e madhe. ...

12 August, 2017Lexo më shumë

Taksisti hero, shikoni se çfarë bëri i vetëm me dy hajdutë të armatosur (Video)

Një shofer taksie është kthyer në hero në Britani, teksa i vetëm është përballur me dy hajdutë të armatosur dhe ka arritur që t’i ndalojë....

12 August, 2017Lexo më shumë

“Spiuni” i Wikileaks pozon si grua (Foto)

Ish-analisti i ushtrisë amerikane, i dënuar si një prej informatorëve të Wikileaks, rikthehet sërish në qendër të vëmendjes....

12 August, 2017Lexo më shumë

Momenti shokues kur “bodybuilder”-i thyen qafën (KUJDES! Pamje të rënda)

Një “bodybuilder” nga Afrika e Jugut ka ndërruar jetë pasi tentoi të bënte një salto prezantimi përpara publikut....

11 August, 2017Lexo më shumë

Mendoi se shpëtoi kur i erdhi në ndihmë helikopteri, por më pas ndodh kjo (Video)

Një moment tmerrues u kap nga kamerat kur një helikopter doli jashtë kontrollit, i cili kishte shkuar të ndihmonte një njeri i cili kishte mbetur në një mal. ...

11 August, 2017Lexo më shumë

Pulë gjigande në Shtëpinë e Bardhë

Një pulë gjigande, që fryhet me ajër, është shfaqur përballë Shtëpisë së Bardhë....

10 August, 2017Lexo më shumë

Qytetet e së ardhmes (Foto)

Mund të duken si pjesë të marra nga ndonjë film fantastiko-shkencor, por kjo mund të jetë pamja që do të ofrojnë qytetet në të ardhmen....

10 August, 2017Lexo më shumë

Restoranti që në vend të kamarierave ka majmunë (Video)

Taverna Kayabukiya duket si çdo restorant tjetër tradicional japonez i stilit “shtëpia e sakes”....

10 August, 2017Lexo më shumë

Edhe luaneshat janë xheloze (Foto)

Shumë meshkuj janë të njohur me ndjesinë e zemërimit që ka gjysma e tyre më e mirë kur kthehen vonë në shtëpi, por jo ky luan, që nuk e priste ndoshta një reagim të tillë luaneshe....

10 August, 2017Lexo më shumë

Kur flirtimi të shkon ters (Video)

Një moment sa argëtues aq dhe i tmerrshëm, kur një djalë po mundohej të bisedonte me një vajzë por gjithçka shkoi keq....

10 August, 2017Lexo më shumë

Rekordi Guinnes i Yamaha

Për të festuar shitjen e një miliontë të motorëve Exciter, Yamaha Motor Vietnam ka vendosur të organizojë një event për të thyer rekordin që do të trembte motoçiklistët e vendit....

10 August, 2017Lexo më shumë

Shqiptarët bëjnë ‘shkuma party’ edhe në lumë (Foto)

Nëse do t’u bjerë rruga për në Përmet dhe do të vizitoni banjat termale të Bënjës, apo kanionin e Langaricës, grykën e Këlcyrës, apo dhe plazhet buzë Vjosës në këtë qytet, do të shikoni se të rinjtë argëtohen jo pak edhe aty në këto ditë në nxehta…...

10 August, 2017Lexo më shumë

Loja më e re me shishe (Foto/Video)

Loja e famshme me shishe qe duhej hedhur nga lart dhe të bije në tokë në këmbë është duke u provuar edhe në një formë tjetër. ...

9 August, 2017Lexo më shumë

E pazakontë: Në një qytet të Kosovës dasmorët marrin nusen me motor (Video)

Martesa mbetet ndër kujtimet më të bukura të secilit çift që vendos ta zyrtarizojë lidhjen e tyre....

9 August, 2017Lexo më shumë

Ky është restauranti i vetëm në botë ku shërbejnë majmunat

Taverna Kayabukiya duket si çdo restorant tjetër tradicional në Japoni....

9 August, 2017Lexo më shumë

Edhe kryeministrat rrëzohen (Video)

Justin Trudeau kryeministri i Kanadasë në tentativën për të hipur në kajak është rrëzuar....

9 August, 2017Lexo më shumë

Bokseri plagos syrin, por ju nuk keni për t’a besuar se çfarë ndodhë më pas (Foto/Video)

Një pamje ndoshta horror shihen në këtë filmim kur një njeri lëndoi syrin e tij të djathtë. ...

9 August, 2017Lexo më shumë

Pamjet mahnitëse të eklipsit (Foto)

Mbrëmjen e 7 gushtit hëna e plotë u shoqërua nga një eklips i pjesshëm, që u pa në të gjithë botën, që nga Australia në Francë, e Pakistan....

8 August, 2017Lexo më shumë

“Në Google më shumë burra se gra”, shkarkohet nga puna

Shkroi një memo kontroverse mbi diversitetin në vendin e punës dhe kjo ka shtyrë kompaninë Google ta shkarkojë nga puna....

8 August, 2017Lexo më shumë

Luksi s’ka të ndalur në Dubai (Foto)

Mrekullitë në Dubai nuk kanë të ndalur. Së fundmi është projektuar ndërtimi i një fshati të tërë me vila nën ujore, të cilët do të ofrojnë një pamje magjepsëse nën ujë të Gjirit Persik....

8 August, 2017Lexo më shumë

E tmerrshme, polici thyen këmbën teksa tenton t’i ndalojë emigrantët (Foto/Video)

Ky është një moment mjaft dramatik, kur një polic spanjoll e thyen këmbën e tij, teksa tenton t'i ndalojë emigrantët. ...

8 August, 2017Lexo më shumë

Gruaja dhunon hajdutin në mes të rrugës (Video)

Një hajdut në Rusi duket se ka zgjedhur prenë e gabuar për të vjedhur, pasi ka përfunduar shumë keq....

8 August, 2017Lexo më shumë

Pulla amerikane me flamurin shqiptar

Ambasada amerikane në Tiranë ka zgjedhur si foto të ditës për të postuar në profilin e saj në rrjetet sociale një pullë poste amerikane. ...

8 August, 2017Lexo më shumë

Tatuazhe më të tmerrshme se këto nuk keni parë deri me tani

Të përcaktohesh rreth një tatuazhi kërkon kohë dhe mendim të thellë, sepse në një far forme ajo edhe përcakton dëshirat dhe një pjesë të përsonalitetit....

8 August, 2017Lexo më shumë

Toka nga dritarja e avionit (Foto)

Ti biesh globit anë e mbanë për biznes mund të duket tërheqëse, por realiteti tregon se është mahnitëse të shohësh përtej dritares së avionit....

7 August, 2017Lexo më shumë

Shkon të mbushë makinën, djemtë “çmenden” nga të pasmet e saj (Foto)

Një karburant është bërë shumë i famshëm në Malibu, pasi fotot e një gruaje që ka shkuar për të mbushur makinën me karburant kanë nisur të përhapen me shpejtësi në rrjetet sociale....

7 August, 2017Lexo më shumë

Nuk keni për ta besuar se me cilin shtet e ngatërrojnë amerikanët Shqipërinë

Na ndan një oqean i tërë dhe disa orë diferencë, por duhet ta pranojmë se amerikanët nuk qenkan të mirë në Gjeografi dhe s’dinë ta përdorin atlasin. Ndoshta ngaqë vetë Amerika është shumë e madhe dhe kanë shumë shtete për të eksploruar....

7 August, 2017Lexo më shumë

Gruaja që ha qenin (Video)

Një grua në Toronto është xhiruar duke dhunuar qenin e saj në metro. ...

7 August, 2017Lexo më shumë
 

Fotolajm

Pandat gjigante mbushin 1 vjeç në Makao
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Rock Wheels
  • Play Pro Kicker Frenzy
  • Play Bow Master
  • Play Supercar Showdown