Argëtim – Lajmi.net

Aktuale

Brenda avionit privat të Hilary Clinton (Foto)

Vetëm disa orë pasi që Hilary Clinton zbuloi në fushatën e saj presidenciale zgjidhjen për ngrohjen globale përmes një plani agresiv për shkurtimin e karbonit, ajo udhëtoi për në Iowa me një avion privat me 19 ulëse....

28 July, 2015 Lexo më shumë

Lëshon foshnjën, për të kapur buqetën me lule (Video)

Një video ka bërë xhiron e botës. Aty shihet një vajzë e cila lëshon një foshnjë që po e mbante, vetëm për të kapur buqetën me lule që hidhet nga nusja....

27 July, 2015 Lexo më shumë

Vajza që u bë hit në internet për shkak të një detaji të “vogël” (Foto)

Një vajzë e panjohur është bërë sensacion në internet, pasi një kalimtar i rastit në Londër e kishte fotografuar duke e pritur trenin, shkruan “DailyMail”. ...

27 July, 2015 Lexo më shumë

Kësi aterrimi të rrezikshëm nuk keni parë (Video)

Aterrimi me aeroplan nën erëra jashtëzakonisht të forta shpesh mund të jetë shqetësueses, por pilotët e një aeroplani komercial në Holandë kaluan një test të tillë. Ata kanë arritur me sukses të aterrojnë në aeroportin e Amsterdamit “Shifol”, i cili ishte goditur nga një stuhi e fortë që besohet të jetë më e ashpra në 100 vitet e fundit, shkruan “Elsevier”. ...

27 July, 2015 Lexo më shumë

Jo vetëm elegantet në pasarela

Diversiteti ishte frymëzimi i javës së modës në Sao Paulo të Brazilit, ku u sfiduan kornizat e figurës së hollë femërore, me një kremtim të këndshëm të formave të mbushura....

27 July, 2015 Lexo më shumë

Marinarët rusë filmojnë një kallamar gjigant (Video)

Marinarët rusë së fundmi kanë hasur në një kallamar gjigant, që mund të shihet në një video të postuar në YouTube. ...

26 July, 2015 Lexo më shumë

Zyrtarja policore ndan ushqimin me një të pastrehë

Një moment interesant i kapur nga objektivi i aparatit të fotografëve, ka bërë që mijëra njerëz të vlerësojnë lart gjestin e një police amerikane e cila kishte ngrënë drekën së bashku me një të pastrehë. ...

26 July, 2015 Lexo më shumë

Humoristi shqiptar shpjegon më së miri çmimet e larta në bregdetin e jugut (Video)

Përveç vapës përvëluese të këtyre ditëve elemente të tjera që klasifikohen si të lartë janë edhe çmimet në bregdet....

26 July, 2015 Lexo më shumë

16 gabimet në filma që nuk i keni vërejtur kurrë (Foto)

Të gjithë i duam filmat, por jo të gjithë mund t’i vërejmë gabimet logjike që bëhen shpesh në filma....

25 July, 2015 Lexo më shumë

Planeti i zbuluar nga Nasa, marketing shkencor?

"Shkenca bëri gjithashtu marketing teksa e shiti zbulimin e Tokës së re Kepler 452b". Ky është përfundimi i Roberto Cingolani, fizikant dhe njëkohësisht drejtor shkencor i Institutit Italian te Teknologjisë në Xhenova....

25 July, 2015 Lexo më shumë
 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO