Fshehtësitë e meshkujve dhe femrave tërheqëse – Lajmi.net
Fshehtësitë e meshkujve dhe femrave tërheqëse
Autori: Lajmi.net LifestyleLoveSex 20:19, 5 June 2018
Ja disa mënyra se si të jeni sa më tërheqës

JINI TË MIRË

Nëse u ndihmoni të tjerëve për dikë është karakteristikë e të qenët tërheqës. Ekzistojnë fakte se meshkujt e hijshëm, që ju japin të holla personave në nevojë, për femrat janë më tërheqës.

PËRDORNI KOMPLIMENTE NË KRAHASIM ME METAFORËN

Këtë e kanë dëshmuar edhe kinezët në njërën nga studimet e tyre. Komplimentet si “sytë tu si një qiell” tnjë femër ndez më shumë se “ke sy të bukur”. Arsyeja është se metafora kërkon më shumë mund dhe mençuri.

VISHUNI NË TË KUQE

Ngjyra e kuqe do të thotë vetëbesim, e njëjtë është tërheqëse, si për meshkujt po ashtu edhe për femrat. Meshkujt që e veshin konsiderohen si dominues dhe të suksesshëm, e femrat më të dashura në kuptimin seksual.

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO