Frute të çuditshme për të cilat ende nuk keni dëgjuar – Lajmi.net
Frute të çuditshme për të cilat ende nuk keni dëgjuar
Autori: Lajmi.net LifestyleReceta 9:00, 14 January 2018
Para shekullit të 20-të, kufizimet e transportit nënkuptonin se shumica e frutave duhej të rriteshin dhe të shiteshin në nivel lokal.

Ndërkohë që padyshim të shijshme, ushqimi i përditshëm i njejtë bëhet monoton, shkruan twistedfood, transmeton lajmi.net

Fatmirësisht, jetojmë në një epokë ku në qoftë se nuk ju duket mjaft e vështirë, tani mund të merrni me duart tuaja të gjitha llojet e përbërësve të pazakontë.

Për këdo që është pak më eksperimental me listën e blerjeve, ne kemi përgatitur një përzgjedhje të trajtimeve të shijshme që ndoshta nuk jeni njohur me të. Mund të duken pak të çuditshmëm, por secili është i shijshëm në mënyrën e vet, si:

Rambutan, Salak, Ackee, Black Sapote, Cherimoya. /Lajmi.net/

Pile of rambutanPile of salakAckee in a treeCherimoya in a treeAfrican cucumber cut in half

Fotolajm

Rozana Radi provokon nga pasqyra, shfaq gjoksin më shumë se ç’duhet
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO