Franca – Kroacia, ky është favoriti i finales në “Botërorin 2018” – Lajmi.net
Franca – Kroacia, ky është favoriti i finales në “Botërorin 2018”
Autori: Lajmi.net Botërori FIFA 2018Sport 7:21, 13 July 2018
Finalja e Botërorit 2018 ka një favorit të qartë.

Franca dhe Kroacia takohen të dielën mbrëma në finalen e Kampionatit botëror 2018.

Skuadra e trajnerit Didier Deschamps dhe ajo e Zlatko Dalic kanë arritur në duelin kryesor të garës së madhe në Rusi.

Por, mediat evropiane kanë një favorit të qartë për trofeun e kampionit të botës, përcjell “lajmi.net”.

Franca është dukshëm më e favorizuar në vlerësimet e analistëve por edhe në sondazhet nga portalet e gazetave të njohura sportive. /Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO