Franca do ta mbështesë Kosovën në e sundimit të ligjit – Lajmi.net
Franca do ta mbështesë Kosovën në e sundimit të ligjit
Autori: Lajmi.net LajmeNacionalePolitikë 16:41, 11 October 2017
Ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri, sot ka takuar ambasadorin e Francës në Kosovë, Didier Chabert, me të cilin diskutuan lidhur me prioritet, sfidat dhe të arriturat e sistemit të drejtësisë në vend.

Në takim, Ministri Tahiri, e falënderoi ambasadorin Chabert për përkrahjen e vazhdueshme të Francës ndaj Kosovës, duke shprehur gatishmërinë për thellimin e marrëdhënieve ndërmjet dy vendeve në sistemin e drejtësisë, në veçanti  në kuadër të bashkëpunimit juridik ndërkombëtar, thuhet në njoftimin për media.

Në anën tjetër, ambasadori Chabert e falënderoi Ministrin Tahiri për vlerësimin e bashkëpunimit dhe gatishmërinë e treguar për të thelluar bashkëpunimin, dhe njëherit rikonfirmoi se Franca do të vazhdojë ta mbështesë Kosovën në fushën e sundimit të ligjit. /Lajmi.net/

Fjalët kyçe: Abelard Tahiri, Franca

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Bow Master Japan
  • Play 8 Ball Pool
  • Play Urban Basketball
  • Play Zombie Big Trouble