Franca befasohet nga Luksemburgu, fiton Belgjika – Lajmi.net
Franca befasohet nga Luksemburgu, fiton Belgjika
Autori: Lajmi.net Botërori FIFA 2018Lajme futbolliSport 22:34, 3 September 2017
Franca ka bërë befasinë në këtë xhiro të kualifikimeve për botërorin ‘Rusia 2018’.

‘Gjelat’ kanë barazuar pa gola 0-0 me Luksemburgun, në ndeshjen e zhvilluar në stadiumin e Toulouse.

Por, edhe me këtë barazim, Franca mban vendin e parë në grupin A, me 17 pikë, një më shumë se Suedia.

Në ndeshjen tjetër të zhvilluar në këtë orar, e vlefshme për grupin H, Belgjika ka mposhtur në udhëtim Greqinë me rezultat 1:2./Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO