Fotografi shpëton klubin e Vala Superligës – Lajmi.net
Fotografi shpëton klubin e Vala Superligës
Autori: Lajmi.net Lajme futbolliSport 19:28, 6 December 2017
Hilmi Veliu është heroi modern i klubit të Drenicës. Në momentin më të vështirë të skuadrës kuqezi, ai i doli në ndihmë duke bredhur poshtë e lart për të tubuar mjete financiare.

Fotografi i njohur ia doli dhe përmbushi misionin e tij.

Me një angazhim të jashtëzakonshëm vullnetar, Hilli ia doli që të mbledh mjetet financiare për t’iu paguar një pagë futbollistëve.

Pas një pune disa-ditore, Veliu në fund gëzoi lojtarët, të cilët tani po e quajnë si “personaliteti i vitit” në Skenderaj.

“Dua të falënderoj Istref Veliçin, Përparim Hetemajn e shumë të tjerë që ndihmuan. I falënderoj në emrin tim personal dhe në emër të klubit”.

“Gjithashtu meritë të madhe ka edhe faqja në Facebook, KF Drenica dhe administratorin Fadil Veliu. Kjo faqe ka qenë gjithmonë pranë klubit”, u shpreh Veliu për “Olle”.

Fjalët kyçe: KF Drenica

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Bow Master
  • Play iStunt 2
  • Play Berry Rush
  • Play World Soccer Champion