Formacioni më i mirë në histori të Milanit sipas legjendës Tassotti – Lajmi.net
Formacioni më i mirë në histori të Milanit sipas legjendës Tassotti
Autori: Lajmi.net Lajme futbolliSerie ASport 23:09, 12 October 2017
Legjenda e Milanit, Mauro Tassotti, ka zgjedhur formacionin më të mirë të Milanit dhe me bashkëlojtarët e tij të shumtë Rossonerë, duke përfshirë Paolo Maldinin, Andrea Pirlon, Ruud Gullitin dhe Marco van Bastenin.

57 vjeçari që pjesën më të madhe të karrierës e kaloi në ‘San Siro’ te Milan, në formacionin e tij ka përzgjedhur lojtarë nga koha e tij, por edhe prej atyre që kanë qenë pjesë e Milanit të sukseseve të vitit 2007.

Këtë formacion Tassoti e ka zgjedhur gjatë një interviste për La Gazzetta dello Sport.

Formacioni i Tassottit: Rossi; Tassotti, Nesta, Baresi, Maldini; Pirlo, Rijkaard; Donadoni, Kaka, Gullit; Van Basten./Lajmi.net/

Fjalët kyçe: A.C Milan, Mauro Tassotti

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Urban Basketball
  • Play Bow Master Japan
  • Play World Soccer Champion
  • Play Urban Basketball