Formacionet më të mira të pesë ligave kryesore – Lajmi.net
Formacionet më të mira të pesë ligave kryesore
Autori: Lajmi.net BundesligaLa LigaLajme futbolliPremier LeagueSerie ASport 21:46, 25 May 2018
Në pesë ligat kryesore ka përfunduar sezoni 2017/2018.

Media spanjolle ‘Marca’, ka bërë përzgjedhjen e formacioneve më të mira në të gjitha ligat veç e veç.

Ajo që vërehet nga kjo përzgjedhje është dominimi i këtyre formacioneve me skuadrat kampione.

Situatë e njëjtë nuk qëndron në Itali, ku në formacionin e sezonit sipas ‘Marca’ bën pjesë vetëm një lojtar i Juventusit./Lajmi.net/

a1

a5

a4

a3

a2

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO