Ford rikthen legjendën (Foto) – Lajmi.net
Ford rikthen legjendën (Foto)
Autori: Lajmi.net AutoAuto & Tek 11:27, 16 January 2018
Eleanor tani vjen me dizajn modern dhe muskuj më të fortë.

Ford ka konfirmuar modelin e ri Mustang Shelby GT500 me mbi 700 kf për vitin 2019, transmeton Express. Ky model rikthen legjendën e Mustang GT500 të vitit 1967, model ky i cili është përdorur në filmin ‘Gone in 60 seconds’ me emrin Eleanor.

Nuk është konfirmuar ende por ky model pritet të vijë me motor 5.2-litër V8. Çfarë dihet është fuqia e tij prej mbi 700 kf.

 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO