Ford është duke krijuar vetura plotësisht autonome të policisë (VIDEO) – Lajmi.net
Ford është duke krijuar vetura plotësisht autonome të policisë (VIDEO)
Autori: Lajmi.net AutoAuto & Tek 16:20, 7 February 2018
Këto vetura do të jenë në gjendje të lëshojnë vërejtje dhe të shkruajnë gjoba.

Nëse kryeni shkelje të rënda, këto vetura të automatizuara do të jenë në gjendje që të bllokojnë dhe konfiskojnë veturën tuaj, transmeton Express.

E gjithë kjo do të arrihet përmes një rrjeti neural të inteligjencës artificiale.

Në ndihmë do ti vijnë edhe kamerat e vëzhgimit të rrugëve dhe radarët të cilët do të jenë të lidhur me këto vetura.

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play iStunt 2
  • Play Stealth Sniper
  • Play Turbo Racing 3
  • Play Bow Master Japan