Flet Sadiku, heroi i Shqipërisë – Lajmi.net
Flet Sadiku, heroi i Shqipërisë
Autori: Lajmi.net Lajme futbolliSport 21:37, 13 November 2017
Në intervistën pas ndeshjes me Turqinë, ku shënoi edhe dy gola, sulmuesi Armando Sadiku u shpreh se futet çdo ndeshje me besim në fushë për të shënuar, si dhe foli për sulmin që funksionon kur ka në krah edhe një lojtar si Odise Roshi.

Kishe besim se do realizoje?

“Besimi nuk më mungon asnjë ndeshje. Gjithmonë kur futem para ndeshjes, mendoj se do shënoj. E përgatis ndeshjen në mënyrën time.”

Sa mirë ndihesh me Roshin?

“Mes nesh sulmi funksionon, kam miqësi të mirë edhe jashtë fushe. Ia dimë kualitetin njëri-tjetrit. Ai mund ta driblojë gjithmonë mbrojtësin që e ndjek, dhe unë gjithmonë e shoh sepse e di që do më pasojë. Kemi lojtarë driblues në kombëtare, si Roshi e Grezda, që ma bëjnë të lehtë të shënoj.”

Fjalët kyçe: Armando Sadiku

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Berry Rush
  • Play Bike Rivals
  • Play Rock Wheels
  • Play World Soccer Champion