Flet Besim Beqaj, tregon pse nuk do të kandidohet për deputet – Lajmi.net
Flet Besim Beqaj, tregon pse nuk do të kandidohet për deputet
Autori: Lajmi.net LajmePolitikë 19:52, 19 May 2017
Anëtari i PDK-së, Besim Beqaj nuk do të jetë në listën e kandidatëve për deputetët nga radhët e kësaj partie.

Këtë vendim Beqaj e ka marrë pas një diskutimi të hapur me disa nga anëtarët e tjerë të partisë, raporton lajmi.net

Ai ka thënë se ka lëshuar rrugë në mënyrë vullnetare, pasi lista është e ngushtë dhe duhet tu jepet hapsirë të tjerëve.

“Ka qenë një diskutim i hapur me disa, nuk do të flas me emra. Për veti kam vendosur mbi bazën e asaj që ka hapsirë në institucione tjera, dhe do të koncentrohem në programin ekonomik dhe fillimin e ri”, ka thënë Beqaj për lajmi.net

“Në mënyrë vullnetare kam lëshuar rrugë sepse lista është e ngushtë, dhe duhet tu jepet rast të tjerëve”, përfundoi Besim Beqaj.

Partia Demokratike e Kosovës para orës 24:00 pritet ta publikojë listën me emrat e kandidatëve për deputetë. /Lajmi.net/

Fjalët kyçe: Besim Beqaj, pdk

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Turbo Racing 3
  • Play Zombie Big Trouble
  • Play World Soccer Champion
  • Play Pro Kicker Frenzy