Flamuri i Kosovës ngrihet për Lojërat Olimpike Dimërore në Korenë Jugore – Lajmi.net
Flamuri i Kosovës ngrihet për Lojërat Olimpike Dimërore në Korenë Jugore
Autori: Lajmi.net SportTë tjera 14:24, 8 February 2018
Flamuri i Kosovës për herë të parë në histori të saj të Lojërave Olimpike Dimërore është ngritur në PyeongChang të Koresë Jugore.

Kosova për herë të parë do të paraqitet në këto lojëra që startojnë më 9 shkurt, kurse Albin Tahiri do të jetë sportisti i vetëm kosovar, i cili njëherësh edhe do të bartë flamurin në ceremoninë hapëse.

Gjatë ceremonisë së ngritjes së flamurit është intonuar edhe himni i Kosovës.

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO