Fituesja e Eurovision hedh kunja për shqiptaren Eleni (Entela) Foureira, ja çka thotë për të – Lajmi.net
Fituesja e Eurovision hedh kunja për shqiptaren Eleni (Entela) Foureira, ja çka thotë për të
Autori: Lajmi.net EntertainmentShowBiz 23:56, 15 May 2018
Fituesja e Eurovision është Netta, përfaqësuesja e Izraelit dhe në vendin e dytë doli shqiptarja, Eleni Foureira duke përfaqësuar Qipron këtë vit.

E bukura e finales ishte se këtë herë ishin tre shqiptarë dhe ata ja dolën më së miri të siguronin vende të mira në kualifikim. Por në një koferencë të dhënë së fundmi Netta shprehet se në garë shihte vetëm veten e saj.

“Une dhe Eleni ishim ‘favorite’ për ta fituar, mendoj se fitoi autenticeti. Une isha në garë vetëm me veten time!”, shprehet Netta, teksa ‘thumbon’ Foureira-n, duke nënkuptuar se Eleni ishte “fallco”.

Për këtë deklaratë mediat greke e quajnë egoiste dhe thonë për fituesen e Eurovision: “Talent të madh mund ta quash, por zemërgjerë nuk mund ta quash”. Dhe ne i themi Netta-s, se sipas shumë fansash të ESC 2018 Eleni e meritonte ta fitonte, po ju si mendoni?

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO