Fituesit ndërkombëtarë të mikrofotografisë tregojnë botën siç nuk e keni parë asnjëherë – Lajmi.net
Fituesit ndërkombëtarë të mikrofotografisë tregojnë botën siç nuk e keni parë asnjëherë
Autori: Lajmi.net FunKuriozitete 9:27, 11 October 2017
Ndonjëherë gjërat e mëdha janë më të mira, mirëpo ndonjëherë gjithçka ka të bëjë me detajet.

Siç mund të shihni nga fituesit e garës së fotografisë me Nikon 2017 për ‘botën e vogël’, ajo nuk mund të jetë më e detajuar më shumë se kaq, shkruan bp.com, transmeton lajmi.net

Gara e cila është realizuar për 43 vjet me radhë, përfshin mjekë, shkencëtarë dhe makro-fotografë entuziastë nga e gjithë bota, ndërkaq 2000 njerëz dhe 88 shtete kanë marrë pjesë për të parë punën e këtij viti.

Këtë vit çmimin kryesor e ka fituar Instituti i Kancerit në Holantë, përkatësisht departamenti i Biologjisë, me një pamje të mahnitshme detajizuese.

Shikoni më poshtë listën e fituesve. /Lajmi.net/

Jumping Spider, Istanbul, Honorable MentionParacetamol (Common Painkiller) Crystals, Finland, Image Of DistinctionLiving Volvox Algae Releasing Its Daughter Colonies, Nantes, 3rd PlaceThe Head Of A Pork Tapeworm, New York, 4th PlacePlastic Fracturing On Credit Card Hologram, Texas, 11th PlaceMold On A Tomato, Netanya, 5th PlaceImmortalized Human Skin Cells Expressing Fluorescently Tagged Keratin, Amsterdam, 1st PlaceTraxacum Officinale (Dandelion) Cross Section Showing Curved Stigma With Pollen, Nottingham, Honorable MentionNatural Bridge (Petiole Nodes) Connecting The Abdomen And Thorax Of An Ant, Izmir, Image Of DestinctionSynapta (Sea-Cucumber) Skin, Le Mans, 18th Place

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO