Fitorja spektakolare e Kosovës, ja çfarë kanë bërë serbët – Lajmi.net
Fitorja spektakolare e Kosovës, ja çfarë kanë bërë serbët
Autori: Lajmi.net Lajme futbolliSport 8:31, 12 October 2018
Përfaqësuesja e Kosovës ka marrë fitoren e radhës në Ligën e Kombeve.

‘Dardanët’ kanë mposhtur 3:1 Maltën në stadiumin ‘Fadil Vokrri’.

Nuk janë të shumta mediet në Serbi që kanë raportuar për fitoren e Kosovës në Ligën e Kombeve, shkruan lajmi.net.

Por, kjo fitore nuk ka kaluar pa u përcjell edhe nga media më e madhe serbe ‘B92’.

“Kosova dominon Ligën D’, shkruan ‘B92’.

“Në Ligën D, ekipi i Kosovës vazhdoi me lojëra të mira duke e mbajtur vendin e parë me 7 pikë nga tre ndeshje. Ky sukses në vazhdimësi vjen pas fitores 3:1 ndaj Maltës”, shkruan tutje kjo medie./Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO