Fitore të vendasve

Në pesë ndeshjet e zhvilluara në NBA, të gjitha fitoret i takuan skuadrave vendase. Kampioni në fuqi, Miami Heat festoi kundër Atlanta Hawks me rezultat bindës 104:88. LeBron ishte në ‘pushim’ dhe realizoi vetëm 13 pikë. Chris Bosh udhëhoqi skuadrën nga Florida me 19 pikë, 5 kërcime, kurse me 17 pikë kontribuoi Ray Allen. Në…

20/11/2013 08:00

Chris Bosh udhëhoqi skuadrën nga Florida me 19 pikë, 5 kërcime, kurse me 17 pikë kontribuoi Ray Allen. Në ndeshjet tjera, Detroit Pistons mposhti New York Knicks me rezultat 92:86.

Kurse, Washington Wizard fitoi në shtëpi kundër Minnesota Timberwolves 109:85. Sacramento Kinds mundi Phoenix Suns me rezultat të ngushë 107:104. Houston Rockets triumfoi ndaj Boston Celtics 109:85.