Fitore e çmendur e Liverpoolit

Liverpool fitoi ndaj Swanseas me rezultat 4:3, në një duel të jashtëzakonshëm në Anfield. Daniel Sturridge dhe Jordan Henderson e kaluan Liverpoolin në epërsi prej dy golash pas 21 minutash lojë. Por, mysafirët e barazuan rezultatin me golat nga Jonjo Shelvey dhe Wilfried Bong. Reds e rikthyen avantazhin nëpërmjet Sturridge, por Bony barazoi sërish pas…

23/02/2014 15:30

Liverpool fitoi ndaj Swanseas me rezultat 4:3, në një duel të jashtëzakonshëm në Anfield.

Daniel Sturridge dhe Jordan Henderson e kaluan Liverpoolin në epërsi prej dy golash pas 21 minutash lojë.

Por, mysafirët e barazuan rezultatin me golat nga Jonjo Shelvey dhe Wilfried Bong.

Reds e rikthyen avantazhin nëpërmjet Sturridge, por Bony barazoi sërish pas intervalit.

Hero në fitoren e Liverpoolit u bë Henderson që shënoi golin e fitores në minutën e 75’të.