Fiton Bayerni, zhgënjen Dortmundi, turpërohet Leipzigu – Lajmi.net
Fiton Bayerni, zhgënjen Dortmundi, turpërohet Leipzigu
Autori: Lajmi.net BundesligaLajme futbolliSport 17:23, 2 December 2017
Bayern Munich është rikthyer te fitorja në Bundesligë.

Pas humbjes që pësoi xhiron e kaluar në udhëtim te Borussia Monchengladbach, skuadra bavareze është rikthyer te fitorja.

Liderët e Bundesligës kanë mposhtur në ‘Alianz Arena’ 3:1 Hannoverin.

Në anën tjetër, Borussia Dortmund ka zhgënjyer sërish duke luajtur barazim 1:1 në udhëtim te Bayer Leverkusen.

Humbje të thellë këtë gjiro ka pësuar Leipzig, që është mposhtur 4:0 në shtëpinë e Hoffenheim./Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO