Fitoi 1 milionë euro, por i refuzoi “Nuk i dua, janë shumë para për mua” – Lajmi.net
Fitoi 1 milionë euro, por i refuzoi “Nuk i dua, janë shumë para për mua”
Autori: Lajmi.net FunKuriozitete 11:15, 9 January 2018
Për 60-vjeçarin Biagio Vigna, e djela mbrëma duhej të ishte një ditë e zakonshme pune si gjithë të tjerat, por ndodhi krejt e kundërta. 

Burri Italian, i cili punon si parkues makinash pranë një diskoteke në Pinerolo, qytet në jugperëndim të Torinos do të zbulonte krejt rastësisht që ishte fitues i Llotarisë Italiane të zhvilluar gjatë ditës së Epifanisë.
‘’Ishte duke ndihmuar djemtë të parkonin makinat si zakonisht, kur dëgjova që tashmë ishte zbuluar fituesi i 1 milionë eurove. Kontrollova xhepin e pantallonave dhe vura se numri i thënë prej tyre përkonte me timin. Për pak desh pësova infarkt. Mora në telefon vajzën dhe i thashë që kisha fituar.
Bileta është e jotja, bëj çfarë të duash me të. Për mua janë shumë para, nuk i dua.”- kanë qenë fjalët e para që Biagio i tha të bijës. ”Unë tashmë e kam jetuar jetën time, besoj se vajzës sime do i shërbejnë më shumë se unë”, -shprehet ai.

Lexo më shumë në: http://www.gazetaexpress.com/fun/fitoi-1-milione-euro-por-i-refuzoi-nuk-i-dua-jane-shume-para-per-mua-484483/?utm_source=referral&utm_medium=web&utm_campaign=copyright

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO