Filmi ‘Zana’ rrëmben çmimin kryesor në Midpoint – Lajmi.net
Filmi ‘Zana’ rrëmben çmimin kryesor në Midpoint
Autori: Lajmi.net EntertainmentKulturë/ArteShowBiz 13:12, 23 October 2017
Filmi i metrazhit të gjatë ‘Zana’ i cili në thelb të rrëfimit ka luftën e fundit në Kosovë, ka fituar çmimin kryesor në Medpoint, shkruan KultPlus.

19 skenaristë dhe producentë kanë marrë pjesë këtë vit në Midponit Feature Lunch, me projekte filmike të metrazhit të gjatë. Në këtë garë çmimin në vlerë prej 8 mijë eurove e ka fituar filmi ‘Zana’ me skenar dhe regji të Antoneta Kastratit.

Çmimi është dhënë në Pragë dhe është çmimi kryesor i kësaj gare.

Ky projekt filmik i Shtëpisë filmike “Crossing Bridges Films, me skenar dhe regji të Antoneta Kastratit dhe producent Casey Cooper Johnosn, ka gjetë mbështetje edhe në Shqipëri.

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Pro Kicker Frenzy
  • Play 8 Ball Pool
  • Play Turbo Racing 3
  • Play World Soccer Champion