Filmi “Memory” u shpërblye me dy çmime në Kaliforni – Lajmi.net
Filmi “Memory” u shpërblye me dy çmime në Kaliforni
Autori: Lajmi.net Kulturë/Arte 15:08, 25 April 2017
"Memory" ka nisur mbarë rrugëtimin e tij kinematografik

Filmi “Memory” me regji nga Ilirjan Himaj, është shpërblyer me dy çmime kryesore në edicionin e 50-të të Humboldt International Film Festival, që është mbajtur në Kaliforni të Shteteve të Bashkuara të Amerikës.

Ky film i metrazhit të shkurtër u shpall më i mirë në kategorinë e filmit narrativ dhe “The Best of Fest”, filmi më i mirë në të gjitha kategoritë garuese, ose më i miri absolut i festivalit.

“Memory” me producent  Agron Shala dhe Latif Hasolli, trajton fatin e një të moshuari që vuan nga sëmundja e Alzhaimerit. Në kastën e aktorëve bëjnë pjesë Xhevat Qorraj, Bibi Qena, Avdullah Gjikokaj, Selman Lokaj, Besim Ajeti, Labinot Lajçi, Agron Shala dhe Agron Krasniqi.

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play iStunt 2
  • Play Bike Rivals
  • Play Bow Master Japan
  • Play World Soccer Champion