Filmi ku luajnë aktorët kosovarë shpërblehet në Berlinale – Lajmi.net
Filmi ku luajnë aktorët kosovarë shpërblehet në Berlinale
Autori: Lajmi.net Kulturë/ArteLajme 22:16, 23 February 2018
Aktori Andi Bajgora i cili u bë i njohur përmes filmit “Shok”, ka shënuar edhe një tjetër sukses në festivalin e filmit “Berlinale”.

Filmi “Kiem Holijanda” në të cilin luan aktori Bajgora është shpërblye me çmimin “Ariu i Kristaltë”, në festivalin prestigjioz.

Filmi ka përbrenda rrëfimin nga Kosova, aty luajnë edhe aktorët Florist Bajgora dhe Arbnexha Grabovci-Nixha.

Image may contain: 4 people, people smiling

 

 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO