Filmat ‘Martesa’ dhe ‘T’padashtun’ fitojnë çmime në Los Angelos – Lajmi.net
Filmat ‘Martesa’ dhe ‘T’padashtun’ fitojnë çmime në Los Angelos
Autori: Lajmi.net EntertainmentKulturë/ArteShowBiz 13:23, 6 May 2018
Filmi “Martesa” me regji të Blerta Zeqirit ka arritur të fitojë çmimin “Filmi i Parë më i Mirë” në festivalin e filmit në Los Angelos.

Filmi “Martesa” paraqet një trekëndësh dashurie pranë dhe gjatë një martese.

Skenarin e filmit e kanë realizuar Blerta Zeqiri dhe Kreshnik Berisha, ndërsa në tri personazhet kryesore luajnë: Alban Ukaj, Adriana Matoshi dhe Genc Salihu.

Ndryshe, në festivalin e filmit në Los Angelos edhe filmi ”T’padashtun” i regjisorit kosovar, Edon Rizvanolli ka fituar çmimin “Audience Award Feature”. / KultPlus.com

 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO