Fillon qarkullimi i mallrave komerciale përmes Gllobuçicës – Lajmi.net
Fillon qarkullimi i mallrave komerciale përmes Gllobuçicës
Autori: Lajmi.net EkonomiLajme 14:24, 11 May 2018
Dogana e Kosovës ka bërë të ditur se sot ka pranuar njoftimin nga pala maqedonase lidhur me lejimin e trafikut komercial përmes Pikë kalimin Gllobuçicë.

Dogana maqedonase ka kryer përgatitjet e nevojshme infrastrukturore dhe se tani ka filluar qarkullimi i mallrave komerciale në Gllobuqicë.

Sipas doganës së Kosovës puna është duke rrjedhur normalisht pa ndonjë problematikë

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO