Fillon ngritja e flamurit të Kosovës “Te Rrethi” në Prishtinë (Foto) – Lajmi.net
Fillon ngritja e flamurit të Kosovës “Te Rrethi” në Prishtinë (Foto)
Autori: Lajmi.net LajmeNacionale 19:07, 13 February 2018
Pas shumë debatesh, në këto momente ka filluar ngritja e flamurit të Kosovës “Te Rrethi” në Prishtinë, raporton lajmi.net

Gazetarët nga vendi ngjarjes raportojnë se në afërsi ka edhe forca të shtuara të policisë të cilët po përkujdesen për gjendjen e sigurisë.

Vendosjen edhe flamurit e ka kërkuar edhe kryeministri Ramush Haradinaj për 10 vjetorin e pavarësisë së Kosovës.

Gjatë ditëve të kaluara ka pasur thirrje nga disa aktivistë të VV-së që qytetarët të mbledhen për ta ndaluar vendosjen e flamurit të Kosovës.

Kryetari i komunës, Shpend Ahmeti ishte arsyetuar që vendosja e flamurit nuk është në kompetencën e tji. /Lajmi.net/

 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO