Fillon faza e dytë e projektit për Kodin Civil të Kosovës – Lajmi.net
Fillon faza e dytë e projektit për Kodin Civil të Kosovës
Autori: Lajmi.net LajmeNacionale 7:33, 12 October 2017
Foto ilustruese
Foto ilustruese
Shefja e Zyrës së Bashkimit Evropian në Kosovë, Natalija Apostolova dhe Ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri, do të nisin projektin "Mbështetje për Kodin Civil të Kosovës" - faza 2.

Projekti “Mbështetje për Kodin Civil – faza 2”, i financuar nga Bashkimi Evropian me më shumë se 2.3 milionë euro, vazhdon të mbështesë Ministrinë e Drejtësisë për të finalizuar Kodin Civil gjithëpërfshirës dhe të avansuar për Kosovën.

Drafti i parë është përgatitur nga projekti i mëparshëm i financuar nga BE-ja. Për të zhvilluar një proces të gjerë dhe konsultativ në tërë Kosovën, Ministria e Drejtësisë dhe ekipi i projektit do ta organizojnë lansimin dhe fillimin e konsultimeve në një konferencë që do të mbahet këtë të enjte në Prishtinë./Lajmi.net/

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play World Soccer Champion
  • Play Stealth Sniper
  • Play Urban Basketball
  • Play Rock Wheels