Fillimi i raketës Ariane 5 u anulua (Video) – Lajmi.net
Fillimi i raketës Ariane 5 u anulua (Video)
Autori: Lajmi.net Auto & TekTeknologji 1:06, 7 September 2017
Fillimi i një rakete bërthamash evropiane të tipit Ariane 5 është thyer në Francë të martën e kaluar.

Raketa, e cila do të lançojë dy satelitë të komunikimit (Intelsat 37e, BSAT-4a), ishte tashmë në fazën e ndezjes pas përfundimit të numërimit, kur një kompjuter në bord ndërpreu procesin e nisjes, transmeton lajmi.net.

Luce Fabreguettes, operatori i Arianespace, tha se teknikët do të shkojnë në fund të problemit. Sapo të jetë e qartë, Ariane 5 mund të fillojë përsëri. Duhej të ishte nisja e pestë e një rakete Ariane 5. /Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO