FIFA ia heq dënimin Lionel Messit – Lajmi.net
FIFA ia heq dënimin Lionel Messit
Autori: Lajmi.net Botërori FIFA 2018Lajme futbolliSport 16:15, 5 May 2017
Lionel Messi i është hequr dënimi prej katër ndeshjeve për Argjentinën.

Pesë herë fituesi i Topit të Artë, ishte pezulluar me katër ndeshje mos lojë për Argjentinën pas reagimit ndaj gjyqtarit anësor, në ndeshjen kualifikuese për Kampionatin Botëror  ndaj Kilit.

Por, apeli i Messi ndaj këtij dënimi të rëndë, ka rezultuar i suksesshëm.

“FIFA e rrëzon ndalimin ndërkombëtar të Messit prej katër ndeshjeve”.

“Ai tani është në dispozicion për të luajtur ndeshjet e ardhshme të Argjentinës”, thuhet në njoftimin e FIFA-s./Lajmi.net/

Parashikoni ndeshje të futbollit dhe fitoni dhjetëra shpërblime, duke përfshirë një iPhone 7 dhe Samsung Galaxy 

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Rock Wheels
  • Play iStunt 2
  • Play Urban Basketball
  • Play Turbo Racing 3