FIFA e përjashton përjetë gjyqtarin e njohur (FOTO) – Lajmi.net
FIFA e përjashton përjetë gjyqtarin e njohur (FOTO)
Autori: Lajmi.net Lajme futbolliSport 16:21, 20 March 2017
FIFA ka përjashtuar përjetë gjyqtarin nga Gana, Joseph Lamptey.

Komisioni Disiplinor i FIFA-s ka përjashtuar për jetë nga çdo aktivitet i futbollit gjyqtarin Joseph Lamptey, pasi është gjetur fajtor në rastin e ngritur kundër tij, për kurdisje të ndeshjeve .

Lamptey është gjetur fajtor për manipulimin e ndeshjes kualifikuese të Kampionatin Botëror ‘Rusia 2018’, mes Afrikës së Jugut dhe Senegalit, ndeshje kjo e zhvilluar më 12 nëntor 2016./Lajmi.net/

Parashikoni ndeshje të futbollit dhe fitoni dhjetëra shpërblime, duke përfshirë një iPhone 7 dhe Samsung Galaxy S6 

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Bow Master
  • Play iStunt 2
  • Play Stealth Sniper
  • Play Bubble Trouble