FFK shtroi darkë për delegacionin e Finlandës dhe FIFA-s (FOTO) – Lajmi.net
FFK shtroi darkë për delegacionin e Finlandës dhe FIFA-s (FOTO)
Autori: Lajmi.net Botërori FIFA 2018Lajme futbolliSport 23:31, 4 September 2017
Federata e Futbollit të Kosovës, ka shtruar një darkë për zyrtarët e Federatës së Futbollit të Finlandës dhe të FIFA-s një ditë para ndeshjes së nesërme.

Në ambientet e restorantit “Tradita” në Shkodër, presidenti i FFK-së Fadil Vokrri i shoqëruar nga anëtari i KE Bakir Burri, sekretari i përgjithshëm Eroll Salihu dhe zv. sekretari i përgjithshëm, Arianit Ahmeti, shtruan darkë për kerët e Federatës së Futbollit të Finlandës dhe zyrtarët e FIFA-s të ndeshjes Kosova-Finlanda.

Duke ju dëshiruar mirëseardhje dhe qëdrim të këndshëm presidenti Vokrri tha se të dyja federatat do të bashkëpunojnë në të ardhmen edhe më shumë, ndërsa sa i përket takimit uroj që të mbretërojë “fair-play” dhe fryma sportive e të fitojë ekipi më i mirë dhe me fat. Në fund ta darkës u shkëmbyen edhe dhurata.

Fotolajm

Rozana Radi provokon nga pasqyra, shfaq gjoksin më shumë se ç’duhet
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO