FFK publikon orarin e xhiros së parë të Superligës – Lajmi.net
FFK publikon orarin e xhiros së parë të Superligës
Autori: Lajmi.net Lajme futbolliSportSporti Vendor 21:15, 14 August 2017
Federata e Futbollit të Kosovës ka publikuar orarin e xhiros së parë për edicionin 2017/2018 të Vala Superligës.

Ndeshje interesante do të jetë ajo e dy rivalëve të vjetër, Vëllaznimit dhe Lirisë që do të zhvillohet në Gjakovë.

Super-ndeshja tjetër e xhiros së parë, Prishtina-Drita, luhet po ashtu të dielën, në Drenas.

Vala Superliga – Xhiro 1

E premte 

Trepça ’89 – Flamurtari

E shtunë 

Llapi – Drenica 

Feronikeli – Vllaznia

E diel 

Prishtina – Drita 

Vëllaznimi – Liria 

Gjilani – Besa

Të gjitha ndeshjet fillojnë prej orës 17:00.

Fjalët kyçe: KF Feronikeli

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play 8 Ball Pool
  • Play Supercar Showdown
  • Play Urban Basketball
  • Play Bow Master