Festa e shqiptarëve në Zvicër pas suksesit të FC Kosovës (VIDEO) – Lajmi.net
Festa e shqiptarëve në Zvicër pas suksesit të FC Kosovës (VIDEO)
Autori: Lajmi.net Lajme futbolliSport 23:20, 18 June 2017
Pas një ndeshjeje jo të lehtë, FC Kosova e Cyrihut ka fituar ndaj FC Uster-it me rezultatin 6:3.

Me këtë fitore ajo ka siguruar ngjitjen në Ligën e Parë të Zvicrës. Kjo ligë është niveli më i lartë ku deri tash ka mundur të arrijë një klub me futbollistë të komuniteteve.

Me këtë fitore FC Kosova përsërit suksesin e arritur para dy viteve, kur pati bërë sensacion, duke qenë klubi i parë dhe i vetëm i komuniteteve të huaja (përveç italianëve) që ngjitej në ligën e përmendur.

Në këtë sukses, FC Kosovën e ndihmuan edhe tifozët shqiptarë që ishin në numër të madh në stadium, gjë që ka shtyrë edhe një televizion zviceran që të bëjë një reportazh./Lajmi.net/

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Pro Kicker Frenzy
  • Play Supercar Showdown
  • Play Berry Rush
  • Play Bike Rivals