Ferrari Portofino, makina e re e markës italiane (Foto) – Lajmi.net
Ferrari Portofino, makina e re e markës italiane (Foto)
Autori: Lajmi.net AutoAuto & Tek 13:53, 24 August 2017
Ferrari ka prezantuar makinën e saj të re që quhet Ferrari Portofino.

600 kuaj fuqi (40 më shumë se paraardhësja e kësaj makine, Ferrari California) dhe një çmim që mendohet se do të jetë më pak se 200 mijë euro.

Ashtu si edhe Ferrari California, makina e re e markës italiane do të arrijë nga 0 në 100 km/h për 3.5 sekonda, ndërsa shpejtësia e saj maksimale do të jetë 320 km/h. /Lajmi.net/

Fjalët kyçe: Ferrari Portofino

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play iStunt 2
  • Play Bubble Trouble
  • Play Urban Basketball
  • Play Urban Basketball