Ferrari kthen versionin Targa? – Lajmi.net
Ferrari kthen versionin Targa?
Autori: Lajmi.net AutoAuto & Tek 11:20, 7 August 2018
Herën e fundit që Ferrari ofroi opsionin më të lartë në super-veturën e tij ishte viti 1998.

Nga 355 Targa, prodhuesi italian nuk e ka përdorur këtë funksion, vetëm për blerje apo variante me një çati të ngurtë në modelet e saj me motorë V8 në 488 GTB dhe 488 Spider.

Kjo së shpejti mund të ndryshojë me një vështrim në aplikimin për patentë të Ferrarit me dizajnin e ri të Tagger në Zyrën Evropiane të Patentave.

Ende nuk dihet se kur modeli i ri mund të futet në treg, por spekulohet për fillim të vitit 2019, në Gjenevë.

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO