Ferrari i vitit 1963 shitet në ankand për 70 milionë dollarë – Lajmi.net
Ferrari i vitit 1963 shitet në ankand për 70 milionë dollarë
Autori: Lajmi.net AutoAuto & Tek 10:09, 8 June 2018
Ferrari 250 GTO është i njohur si një nga makinat më të çmuara në botë dhe është mjaft e rrallë, vetëm me 39 modele të prodhuara.

 

Dhe Ferrari i vitit 1963 ka vendosur rekord duke u shitur në ankand për 70 milionë dollarë. Ky mendohet të jetë çmimi më i madh i paguar ndonjëherë për një makinë.

Makina raportohet se iu është shitur një biznesmeni amerikan./tesheshi.com/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO