Femrat po e shijojnë orgazmën duke bërë këtë dhe kjo nuk ka të bëj asgjë me seks – Lajmi.net
Femrat po e shijojnë orgazmën duke bërë këtë dhe kjo nuk ka të bëj asgjë me seks
Autori: Lajmi.net LifestyleLoveSex 19:56, 18 February 2018
Ju nuk duhet të keni marrëdhënie seksuale që të jeni në gjendje të orgazmës.

Ajo vjen si asnjë tronditje që burrat do të gjejnë më të lehtë orgazmën sesa gratë.

Por në qoftë se ju nuk jeni duke bërë shumë veprim në dhomë gjumi, mos u bëni merak si gratë duket të ketë një shumë të gëzimit jashtë ushtrimit, transmeton lajmi.net.

Termi “koregazëm” i referohet lirimit të orgazmës të shkaktuar nga stërvitja.

Orgazmat e nxitura nga stërvitjet janë njohur në literaturën shkencore për më shumë se 50 vjet.

Ata u vunë në dukje së pari nga seksologu Alfred Kinsey në librin e tij “Seksioni Seksual i Femrës Njerëzore” i vitit 1953, i cili detajonte se si 5% e grave që ai foli kishin përjetuar një të tillë më parë.

Në vitin 2012, një studim i 530 grave në internet zbuloi se 246 kishin përjetuar një koregazim më parë.

Një koregazim punon nga një kombinim i përfshirjes së muskujve të lidhur poshtë atje dhe endorfinat të lëshuar gjatë ushtrimit, dhe kjo çon në disa rezultate euforike.

Një orgazmë ndodh kur trupi nuk mund të marrë kënaqësinë intensive seksuale të rrjedhjes së gjakut në organet gjenitale, sipas sekser Tracey Cox. /Lajmi.net/

 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO