Femrat me të pasmet më të mëdha në botë kontrollohen me rreze X për një arsye të veçantë – Lajmi.net
Femrat me të pasmet më të mëdha në botë kontrollohen me rreze X për një arsye të veçantë
Autori: Lajmi.net ArgëtimFun 9:10, 9 August 2018
Konkursi i Miss Bumbum në Brazil refuzon që të pranojë çdo modele me forma bombastke për shkak të numrit të vdekjeve që rritet për shkak të kirurgjisë së të pasmeve.

Rreth 27 garuese janë testuar me rrezet x për të provuar se janë natyrale.

Miss BumBum është një konkurs bukurie që mbahet në Brazil ku triumfon ajo që ka të pasmet më të mëdha. Një prej rregullave më të rrepta thotë se vajzat nuk duhet të bëjnë asgjë për ti zmadhuar.

Ata e kanë bërë këtë gjë për shkak se operacionet plastike mund të çojnë në një fund tragjik për jetën. Kështu, 27 konkurrentet pranuan se kanë bërë procedura të tjera për gjoksin, buzët apo hundën, por janë bashkuar me nismën e organizatës që këto të marrin fund pasi janë kërcënuese për jetën.

Brazili u trondit në korrik të këtij viti pasi kirurgu i famshëm i plastikës Dr Bumbum – i njohur edhe sui Denis Furtado u arratis pasi një grua vdiq disa orë pas operacionit. Ajo kishte marrë injeksione për të rritur të pasmet. Mendohet se kirurgu i famshëm, i cili ka më shumë se 650,000 ndjekës në Instagram, injektoi aksidentalisht mbushës në një arterie.

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO