Femrat japoneze zbulojnë sekretin: Kjo na e bën fytyrën tonë të duket aq e re – Lajmi.net
Femrat japoneze zbulojnë sekretin: Kjo na e bën fytyrën tonë të duket aq e re
Autori: Lajmi.net LifestyleShëndeti 20:15, 13 September 2017
A keni menduar ndonjëherë nëse mund ta rinovoni lëkurën tuaj të fytyrës?

Natyrisht nuk ekziston ndonjë mrekulli, por ajo që mundemi, është t’ju ndihmojë të dukeni më të reja dhe më të shëndetshme, duke ju dhënë më shumë tonizëm dhe më shumë elasticitet.

Dhe një ilaç efektiv dhe i thjeshtë është të përfitosh nga kjo maskë ekonomike japoneze, transmeton Gazeta Shneta.

A doni të dini se çfarë është dhe si bëhet kjo?

Kjo maskë rinovuese do të kërkojë përbërësit e mëposhtëm:

-3 lugë oriz organik kafe.
– Një lugë e gjysmë gjelle ujë të distiluar.
-Dy lugë çaji avokado e pjekur.
– Një gjysmë lugë çaji mjaltë.

Përgatitja:
Gjëja e parë që duhet bërë është të gatuhet orizi. Ngrohen orizin dhe pastaj ndajeni ujin nga orizi. Ruajini edhe orizin edhe ujin.

Ajo çfarë duhet bërë tash është që ta thajmë orizin dhe ta vendosim në një tas tjetër, e më pas ta shtojmë avokadon dhe mjaltën. Përdoreni një lugë për t’i përzier përbërësit, deri sa të krijohet një përzierje homogjene.

Këtë përzierje aplikojeni në fytyrë dhe lejeni për 15-20 minuta. Pastaj, përdorni topa pambuku për ta larguar atë dhe lajeni fytyrën tuaj me ujë orizi.

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO