Federata e Peshëngritjes shpërblen laureatët e vitit 2017 – Lajmi.net
Federata e Peshëngritjes shpërblen laureatët e vitit 2017
Autori: Lajmi.net SportSporti VendorTë tjera 19:32, 28 January 2018
Federata e Peshëngritjes së Kosovës ka shpërblyer më të mirët e vitit 2017.

Në një ceremoni speciale, sot Federata e Peshëngritjes së Kosovës, ka shpërblyer ‘Laureatët 2017’.

Sportistët që gjatë vitit 2017 u treguan të suksesshëm në këtë sport, sot u janë ndarë mirënjohje për të arriturat e tyre.

‘Klubi i Vitit’ u shpall Prishtina, për të vazhduar me ‘Gjyqtarin e Vitit’, çmim që i takoi Hamit Beqirit.

Useir Haji është zgjedhur ‘Trajneri i Vitit’, ndërsa ‘Doktori i Vitit u zgjedh Nita Gjikolli.

Të tjerët që u shpërblyen gjatë kësaj ceremonie:

Peshëngritësi U15: Mihnet Veliji

Peshëngritësi U17: Bleron Fetahu

Peshëngritësi Junior: Drin Cakaj

Peshëngritësi U23: Endrit Hoxha

Shpresa e Vitit: Muhamet Kalaja

Peshëngritësja e Vitit: Leonora Brajshori

Peshëngritësi i Vitit: Arbnor Krasniqi

 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO