Familja Tërpeza nga Vitia kërkon ndihmë për shërimin e djalit me leukemi – Lajmi.net
Familja Tërpeza nga Vitia kërkon ndihmë për shërimin e djalit me leukemi
Autori: Lajmi.net LajmeSociale 21:11, 15 November 2017
Ka dy javë që Valmir Limani është shtrirë në Klinikën e Hematologjisë në Prishtinë.

Por, gjendja shëndetësore e këtij 18 vjeçari nga Tërpeza e Vitisë nuk po përmirësohet. Për më tepër leukemia vetëm sa po ia rëndon gjendjen, njofton Klan Kosova.

Shërimi i kësaj sëmundjeje nuk është i mundur në Kosovë. Ndërkaq, familja e tij nuk kanë mundësi financiare ta dërgojnë për trajtim në Turqi. Trajtimi i tij kërkon 85 mijë euro.

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO