Familja bie në vullkan, 7-vjeçari lutet për ndihmë – Lajmi.net
Familja bie në vullkan, 7-vjeçari lutet për ndihmë
Autori: Lajmi.net FunKuriozitete 0:37, 14 September 2017
Një vogëlush 7-vjeçar u gjet duke qarë dhe kërkuar ndihmë pasi prindërit dhe vëllai i tij më i madh ranë në një krater vullkani.

Alessio Carrer ishte me pushime më familjen kur mamaja dhe babai ranë në kraterin 1 mijë gradë Celsius, në përpjekje për të shpëtuar djalin e tyre të madh.

Ngjarja e rëndë u regjistrua në Itali.

Vogëlushi 7-vjeçar pyeste vazhdimisht se çfarë i ka ndodhur prindërve dhe vëllait, ndërsa shërbimet sociale dhe një psikolog e morën tutje.

Massimiliano Carrer, 45 vjeç dhe e shoqja, Tiziana Zaramella, 42 vjeç, besohet se u mbytën nga gazi i nxehtë teksa tentonin të shpëtonin djalin e tyre 11-vjeçar, Lorenzo.

Edhe ky pati fatin e prindërve.

Gjithçka ndodhi në Solfatara të Pozzuoli-t, në veri të Napolit në një vullkan të fjetur.

Lorenzo i vogël mendohet se është futur në një zonë të ndaluar.

Autoritetet e qytetit Pozzuoli kanë shpallur një ditë zie për këtë ngjarje të rëndë.

Familja ishte me origjinë nga Torino. Carrer punonte si inxhinier, e shoqja ishte roje sigurie në një aeroport.

Autoritetet thanë se nuk mund të bënin asgjë për të shpëtuar jetën e tyre. /Lajmi.net/

Fotolajm

Rozana Radi provokon nga pasqyra, shfaq gjoksin më shumë se ç’duhet
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO