Familja amerikane adopton 7 fëmijë, që janë motra dhe vëllezër (Foto) – Lajmi.net
Familja amerikane adopton 7 fëmijë, që janë motra dhe vëllezër (Foto)
Autori: Lajmi.net FamiljaLifestyle 19:46, 14 May 2017
Jessaka dhe Josh Clark nga Georgia e Shteteve të Bashkuara, që e kishin vetëm një fëmijë të vogël, i kanë adoptuar edhe shtatë të tjerë që kishin mbetur pa prindër.

Meqenëse nuk donin të ndaheshin sepse ishin vëllezër dhe motra, askush nuk donte të merrte një numër kaq të madh të fëmijëve.

Prej tre u bënë dhjetë anëtarë të familjes

“Kemi dëshirë që të jemi shumë anëtarë, por shtëpia jonë ishte shumë e vogël. Pas katër vitesh që e rregulluam si duhet, më në fund e realizuam ëndrrën”, ka thënë kryefamiljarja Jessaka.

Atyre iu është dashur që të kenë më shumë hapësirë, meqë fëmijët janë duke u rritur dhe duhet të kenë kushte normale banimi.

Së bashku me shtatë fëmijët që janë vëllezër dhe motra

“E kishin vetëm një fëmijë, tani menjëherë jemi bërë dhjetë dhe së bashku do të jetojmë të lumtur”, ka thënë po ashtu nëna, të cilës i kanë ndihmuar materialisht për të kryer këtë veprim.

Fjalët kyçe: 1, adoptimi, femijet

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play 8 Ball Pool
  • Play Zombie Big Trouble
  • Play World Soccer Champion
  • Play Rock Wheels