Falë këtij lëngu, gjithmonë do ta hiqni dëshirën për cigaren – Lajmi.net
Falë këtij lëngu, gjithmonë do ta hiqni dëshirën për cigaren
Autori: Lajmi.net LifestyleRecetaShëndeti 21:09, 20 August 2017
Edhe pse mund të jetë e vështirë të ndaloni duhanin, mbani në mend, nëse e provoni, me të madhe do ta përmirësoni shëndetin tuaj.

Kemikatet në cigare vetëm sa e shtojnë rrezikun që të prekeni nga kanceri. Po ashtu mund të prekeni nga sëmundjet e zemrës, të mushkërive dhe astma. Ky ilaç është vërtetuar se pakëson dëshirën për cigaren.
Përbërësit:

Gjysmë grejpfruti

Gjysmë limoni

2 dcl çaj kamomili

30 gr vaj jojo

30 gr vaj ulliri

30 gr kokos

5 gr origano

Përgatitja:

Lëngun nga grejpfruti dhe portokalli e vendosni në shishe. Shtoni përbërësit e tjerë dhe i përzieni. Sa herë të dëshironi të tymosni, pak sasi të lëngut e ofroni pranë hundës, ose në peshqir, dhe e thithni aromën.

Përse vepron?

Kamomili dhe origano ndihmojnë kundër stresit dhe depresionit, i cili mund të shfaqet, pasi të ndaloni duhanin, e lëngu i limonit ndikon në ndalimin e nikotinës. /Lajmi.net/

Fotolajm

Rozana Radi provokon nga pasqyra, shfaq gjoksin më shumë se ç’duhet
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO