Fakulteti Ekonomik dhe Universitetet Evropiane organizojnë punëtori me kultivuesit e mjedrës – Lajmi.net
Fakulteti Ekonomik dhe Universitetet Evropiane organizojnë punëtori me kultivuesit e mjedrës
Autori: Lajmi.net EkonomiLajme 17:30, 6 April 2018
Sot në Komunën e Podujevës në kuadër të projektit “Euforia” është projekt i përbashkët i konzorciumit të universiteteve evropiane dhe kosovare, u organizua një work shop me 20 biznesmen të fushave të ndryshme, që kanë treguar sukses në katër vitet e fundit.

Pjesë e këtij projekti janë Universiteti i Stafroshidit, Notingenit, Universiteti i Mynihut, Universiteti i Ankonas në Itali dhe Universiteti i Prishtinës, Fakulteti Ekonomik. Ky work shop ka përfshirë bletar, kultivues të mjedrës aronisë përpunues të perimeve të cilët në tri vitet e fundit me një mbështetje modeste të institucioneve kanë arritur suksese të dalluara.

Në këtë work shop punuan profesori besnik Krasniqi, dhe profesori Ymer Havolli. Qëllimi i këtij work shopi është lidhja e aleancës në mes të bizneseve dhe universiteteve lidhur me kërkesat e bizneseve për dituri që gjejnë zbatim praktik në fushat përkatëse. Work shopi vazhdon edhe nesër dhe është organizuar në Podujevë.

Fotolajm

Rozana Radi provokon nga pasqyra, shfaq gjoksin më shumë se ç’duhet
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO